طرح درس برای زبان روسی 4. VII

تحولات درسی در زبان روسی کاناکینا کلاس 4

درس 1. مقدمه ای بر کتاب درسی. چه نوع سخنرانی وجود دارد؟

هدف: معرفی کتاب درسی جدید و قوانین کار با آن.

برنامه ریزی شده نتایج؛دانش آموزان یاد خواهند گرفت که در مورد معنای گفتار در زندگی انسان نتیجه گیری کنند. با استفاده از نمادها مطابق کتاب درسی کار کنید. مذاکره و رسیدن به یک تصمیم مشترک؛ نتایج خود را ارزیابی کنید

در طول کلاس ها

من. زمان سازماندهی

II. روی موضوع درس کار کنید آشنایی با کتاب درسی

این یک کتاب درسی جدید زبان روسی است. به جلد نگاه کنید و به من بگویید که چقدر شبیه کتاب درسی کلاس اول است. تفاوت در چیست؟

کتاب درسی را در صفحه باز کنید. 3. بیانیه نویسنده طبیعت شناس K. Paustovsky را بخوانید. چگونه آن را درک می کنید؟ (پاسخ های کودکان.)

-~ کتاب درسی چه اکتشافاتی به شما کمک می کند؟

چرا باید قوانین فرهنگ گفتار را بدانید؟

نتیجه گیری کنید: در درس های زبان روسی چه خواهیم آموخت؟ (درست بنویسید، قوانین فرهنگ گفتار را مطالعه کنید، استفاده از زبان را یاد بگیرید.)

به افسانه نگاه کن مقاله را با زمزمه بخوانید و بگویید برای چه هستند. (آنها به شما کمک می کنند تا به انواع خاصی از وظایف پیمایش کنید و به آنها توجه کنید.) . \

بخوانید: چه کارهایی را انجام خواهیم داد؟ (نظر خود را بیان کنید، گفتار را توسعه دهید، متن بنویسید، با فرهنگ لغت کار کنید، به صورت جفت کار کنید.)

III. دقیقه تربیت بدنی

یک بار - بلند شدن، کشش،

دو - خم شدن، راست شدن،

سه تا سه ضربه دستت،)

سه تکان سر.

چهار بازو بازتر،

پنج - دستان خود را تکان دهید،

شش- آرام بنشین. "

IV. روی موضوع درس کار کنید

کتاب درسی را در صفحه باز کنید. 6 و عنوان موضوع درس را بخوانید.

امروز به چه سوالی پاسخ دهیم؟ (چه نوع گفتاری وجود دارد؟ د) مثال. 1 (ص 6).

به نمودار نگاه کنید، آنچه را که در کلاس اول مطالعه کردیم به یاد بیاورید،

و از انواع گفتار برایمان بگویید. (پاسخ های کودکان طبق جدول.) سابق. 2 (ص 6).

به نظر شما چه نوع گفتاری برای اولین بار مطرح شد - شفاهی یا

نوشته شده است؟ سابق. 3 (ص 7).

تکلیف را بخوانید و بگویید که در تمرین چه کاری باید انجام شود.

ایده اصلی جمله را بیان کنید. با استفاده از تصاویر آن را ثابت کنید.

پیشنهاد را یادداشت کنید چه چیزی به شما کمک می کند آن را به درستی بنویسید؟ (یادداشت در صفحه 132.)

یادداشت را باز کنید و بخوانید.

معنی عبارت "تا سن بسیار بالا" را توضیح دهید h (خیلی قدیمی.)>

معنی کلمه "غیرقابل تفکیک" را توضیح دهید. (بسیار قوی است.)با

چه املای آشنایی در جمله ":ts" یافت شد

جمله را در کتاب درسی بخوانید. به چه چیزی باید توجه کرد؟ (روی حروف برجسته در کلمات.)

کدام حروف در این جمله برجسته شده است؟ *- - آن را یادداشت کنید، هجا به هجا به خودتان دیکته کنید. تی -آنچه نوشته اید را بررسی کنید. خود را ارزیابی کنید،!b (معلم نمادها و رمزگشایی را روی تخته ترسیم می کند]،|آنها را ارائه دهید.)

هه "!" - همه چیز را به درستی و با دقت انجام داد. پ،"+" - اشتباهات یا اصلاحات جزئی وجود دارد. "-" - بیش از 2 اشتباه انجام داده است، بسیاری از اصلاحات.

در حال حاضر از چه نوع گفتاری استفاده کرده ایم؟ (نوشته شده است - یک جمله را نوشت، شفاهی - به سؤالات پاسخ داد، در گفتار با خود - فکر کرد.)

V. انعکاس

من موقعیت‌ها را نام می‌برم، و اگر این نمونه‌ای از گفتار نوشتاری است، حرف P، اگر این نمونه‌ای از گفتار شفاهی است حرف U، و اگر این یک گفتار برای خودتان است، حرف C را می‌زنید.

به پاسخ دانش آموز گوش دهید.

مامان برای نوزادش افسانه می خواند.

h ما در فکر حل مشکل هستیم.

>> ما دیکته می نویسیم.

برای خودمان می خوانیم.

بیایید یک آواز بخوانیم.

e (بررسی کنید. روی تخته بنویسید: U، P، S، P، S، U.)

"+" - من موضوع را درک کردم و حتی یک اشتباه مرتکب نشدم. ,ь "-" - من هنوز کمی در اشتباهم، باید آن را درست کنم.

VI. جمع بندی درس

E1; - چه انواع گفتار وجود دارد؟

بیشتر از چه گفتاری استفاده می کنید؟

درس2. چه چیزی می توانید در مورد یک شخص یاد بگیرید؟ با با توجه به اوسخنرانی ها؟

اهداف: بابا استفاده از مثال های تصویری، به دانش آموزان نشان دهید که "گفتار منبع اطلاعاتی در مورد یک شخص است. توانایی استفاده از کلمات "مودبانه" را در گفتار ایجاد کنید.

Oنتایج برنامه ریزی شده: دانش آموزان نتیجه گیری را یاد خواهند گرفت

در مورد معنای گفتار در زندگی انسان؛ کشف و تدوین کنید

1: حل یک مشکل یادگیری تجزیه و تحلیل و نتیجه گیری:,s; اقدامات را از دیدگاه قوانین پذیرفته شده کلی رفتار "مهربان"، "ایمن"، "زیبا"، "صحیح" ارزیابی کنید.

در طول کلاس ها.

من. زمان سازماندهی

II. به روز رسانی دانش دقیقه املا

معماها را حدس بزنید پاسخ ها را یادداشت کنید..، (- (... روی چوبی با پیراهن قرمز می نشینند، شکمشان سبک است، پر از سنگریزه. (رز هیپ.)

ما در زیر زمین در یک چاله تاریک زندگی می کنیم. کت خز خاکستری، قد کوچک، چشم ها، دانه های سیاه، چشمان تیز، و دم نازک با نخ. (موش.)

علف ها در دامنه ها رشد می کنند

و روی تپه های سبز

بوی قوی و معطر است،

و برگ معطرش

برای ما برای چای مناسب است.

حدس بزنید چه نوع علف هرزی است! (پونه کوهی.)

کوزه و نعلبکی

غرق نمی شوند و دعوا نمی کنند. (نیلوفر آبی.)

کلمات چگونه شبیه هستند؟ (آنها دارندترکیب حروف SHI.)

بر اساس همین قاعده چه ترکیب حروفی نوشته می شود؟ (ZHI را با حرف I بنویسید.)

کلمات حاوی ترکیب ZH را نام ببرید. (پاسخ های کودکان.)

هر دو کلمه را با این ترکیب حروف بنویسید. بر ترکیب ZH و SHI تاکید کنید.

III. خود تعیین برای فعالیت

(روی تخته بنویس.)

دانه های برف در بهار به گودال های آب تبدیل می شوند.

جمله بسیار عجیب روی تخته را بخوانید.

این چه نوع سخنرانی است؟ (سخنرانی مکتوب.)

در مورد پیشنهاد چه می توانید بگویید؟ (در نوشتن ترکیبات ЖИ, ШЛ اشتباهاتی وجود داشت.)

املای چه کلماتی نادرست است؟ (دانه های برف تبدیل به گودال می شوند.)

در مورد شخصی که این جمله را نوشته چه می توانید بگویید؟ (او بی سواد است و قوانین زبان روسی را نمی داند.)

معلوم می شود که شما می توانید چیزهای زیادی در مورد یک شخص از گفتار، شفاهی و نوشتاری یاد بگیرید.

IV. کار کنیدجدید موضوع

1. طبق کتاب درسی کار کنید سابق. 4 (ص 8).

تکلیف را بخوانید و بگویید چه خواهید کرد. (بیایید اشعار V.V. مایاکوفسکی را بخوانیم.)(اشعار توسط دانش آموزی با مهارت خواندن خوب خوانده می شود.)

چه چیزی می توانید از صحبت های طرف مقابل خود بیاموزید؟ (با گفتار می توانید حرفه شخص را دریابید.)

2. کار واژگان

علامت کنار کلمه سلام به چه معناست؟ ("املای کلمه را به خاطر بسپار.")

کلمه "سلام" به چه معناست؟ (این یک کلمه تبریک است. وقتی می گویند "سلام" برای شما آرزوی سلامتی می کنند. راه دیگری برای گفتن "سلامت باشید.")

سلامتی برای شما مردم

هر روز و ساعت آرزو می کنم - سلام!

من برای تو روح عمه ام را می دهم.

باشد که پرتو خورشید به شما سلامتی بدهد

باران تابستانی به شما قدرت می دهد.

بگذار زمین مادر نان و نمک باشد

او سخاوتمندانه به شما برای تلاش هایتان پاداش می دهد.

سلام، من به شما می گویم، سلام!

تقدیم به همه اقوام و آشنایان و دوستان.

شاد باشید و فقط سلام

صلح، شادی و سعادت برای شما!

تی. لاوروا

چرا حرف در کلمه برجسته شده است؟ که در؟(نوشته می شود اما تلفظ نمی شود.)

چگونه می توانید این نامه را به خاطر بسپارید؟ (مثلاً در کلمه "سلامت" نوشته شده است، ارتش می گوید "برای شما آرزوی سلامتی دارم.")

کلمه را یادداشت کنید، زیر املای آن خط بکشید.

V. دقیقه تربیت بدنی

یک بار - خم شوید، صاف کنید. دو - خم شدن، کشش. سه - سه ضربه دست، سه تکان سر. چهار - بازو بازتر، پنج، شش - ساکت بنشینید، هفت،هشت - بیایید تنبلی را کنار بگذاریم.


آموزشی

هدف

ایجاد شرایط برای تعیین ویژگی های دستوری اسم ها، صفت ها، ضمایر؛ تجزیه جملات توسط اعضای جمله، تجزیه و تحلیل نحوی جملات

نوع درس

نظارت بر دانش و روش های عمل / حل یک مشکل خاص

برنامه ریزی شده

نتایج

(موضوع)

ویژگی های دستوری اسم ها، صفت ها، ضمایر را تعیین کنید. انجام تجزیه جملات با توجه به اعضای جمله، تجزیه و تحلیل نحوی جملات

شخصی

نتایج

فعالیت های آموزشی خود را ارزیابی کنید: دستاوردها، استقلال، ابتکار، مسئولیت، دلیل شکست

جهانی

فعالیت های یادگیری

(فراز موضوع)

شناختی: بازتولید اطلاعات لازم برای حل یک کار یادگیری از حافظه.

نظارتی: یک راه حل برای یک کار یادگیری برنامه ریزی کنید: دنباله ای از عملیات لازم را بسازید

(الگوریتم اقدام)؛ حالات عاطفی حاصل از فعالیت های موفق (ناموفق) را تجزیه و تحلیل کنید، تأثیر آنها را بر خلق و خوی شخص ارزیابی کنید

مبانی

ویژگی های دستوری اسم ها، صفت ها، ضمایر. تجزیه و تحلیل پیشنهادات توسط اعضای پروپوزال. تجزیه یک جمله

فیلمنامه درس

مراحل درس

فرم ها، روش ها،

روش شناختی

تکنیک

فعالیت های معلم

فعالیت های دانشجویی

فرم

کنترل

اجرا شد

اقدامات

قالب گیری شده

مهارت ها

I. انگیزه فعالیت های آموزشی

(زمان برگزاری)

جلویی. کلامی. حرف معلم

به دانش آموزان سلام می کند.

وقتی همدیگر را می بینیم دوست دارم

ما دوست و خانواده هستیم

"صبح بخیر"،

"عصر بخیر"،

"شب بخیر" می گوییم.

الف یاشین

- بیایید آمادگی را بررسی کنیم

برای درس

درود از اساتید. محل کار خود را سازماندهی کنید

برای کار در کلاس آمادگی خود را نشان دهید

II. خوشنویسی

شخصی.

کاربردی. حرف

زاویه گوش زغالی

نامه را مطابق نمونه اجرا کنید

دستخط خوشنویسی را توسعه دهید

درست نوشتن

III. تنظیم یک کار یادگیری

جلویی. کلامی. پیام معلم

موضوع درس را اطلاع رسانی می کند، تکلیف آموزشی را تدوین می کند

معلمان گوش می دهند

تکلیف یادگیری را که توسط معلم تدوین شده است بپذیرید

IV. کنترل دانش و روش های عمل

شخصی. کاربردی. تست

در مورد تکالیف آزمون نظر می دهد و اجرای آنها را سازماندهی می کند.

(به پیوست مراجعه کنید)

اجرا کردن تکالیف تستی

نتیجه کار را ارزیابی کنید, تعیین آنچه قبلاً آموخته شده است و آنچه هنوز باید آموخته شود، کیفیت و سطح جذب را درک کنید

تست

V. تأمل در فعالیت های یادگیری در درس (نتیجه)

جلویی.

کلامی.

گفتگو

- تکلیف پیش روی ما چه بود؟

- آیا توانستی آن را حل کنی؟

- چه کسی با این کار کنار آمد؟

- چه کسی مشکل داشت؟ چرا؟

پاسخ به سوالات

آشکارا فکر کنید
و فعالیت های آنها را در کلاس ارزیابی کنند

گفتگو در مورد مسائل خود تنظیمی

انتخاب 1

1. تمام صفت ها را از جمله بنویسید و تعداد، جنسیت، مورد آنها را مشخص کنید.

2. تجزیه و تحلیل ریخت شناسی اسم انتخاب شده را انجام دهید.ورود اولین پرندگان مهاجر آغاز می شودروک ها

3. متن را بخوانید. ضمایر 2 و 3 شخص جمع را بنویسید.

برگ و ریشه

برگها گفتند:

آخرین پرتو خورشید بالای درختان بلوط را روشن کرد.

ما یک گورخر و یک فیل را در باغ وحش دیدیم.

(مبنای تشویقی، غیر تعجبی، دستورییک گورخر و یک فیل را دیدمبه طور گسترده، اعضای همگن وجود دارد.)

6 (اختیاری). جملاتی بنویسید که فاعل با اسم بیان شود.

گزینه 2

1. یک صفت کیفی از جمله بنویسید و آن را تجزیه و تحلیل صرفی انجام دهید.آسمان بهاری از میان شبکه نازک شاخه های برهنه توس آبی می درخشید.

2. تجزیه و تحلیل مورفولوژیکی کلمه برجسته شده را انجام دهید.پرستو زیر آن لانه ساخته استسقف انبار

3. متن را بخوانید. ضمایر اول شخص جمع را بیابید و یادداشت کنید.

برگ و ریشه

برگها گفتند:

- چقدر سبز و زیبا هستیم. ما سایه فراهم می کنیم. مردم زیر سایه ما استراحت می کنند. پرندگان به سمت ما پرواز می کنند. آواز می خوانند و لانه می سازند. و ریشه ها به برگ ها گفتند:

- در پاییز خشک می شوید. در بهار، برگ های جدید در جای شما رشد می کند. و بدون ما نه درختی کامل وجود خواهد داشت و نه شما، برگها.

4. پیشنهاد را توسط اعضا تجزیه کنید.یک قارچ سفید بزرگ زیر درخت صنوبر پنهان شده بود.

5. ویژگی های پیشنهاد را بررسی کنید. در صورت وجود اشکال، آنها را به صورت کتبی اصلاح کنید.در سبدمان هویج نارنجی، شلغم زرد و چغندر قرمز داشتیم.

(مبنای اعلامی، تعجبی، دستوریهویج، شلغم، چغندر وجود داشت،گسترده نیست، اعضای همگن وجود دارد.)

6 (اختیاری). جملاتی بنویسید که فاعل با ضمیر بیان شود.

شما ما را به بازدید دعوت کردید. یک اردک وحشی جوجه اردک‌های کوچکی را از جبه بیرون آورد. در تعطیلات به جنگل خواهیم رفت. یخ زدگی روی درختان بود.

م.: 2014. - 341 ص.

این راهنما بخشی از مجموعه جدیدی از پیشرفت های درس "درس های روشنگری" است که خطاب به معلمان موسسات آموزش عمومی و روش شناسان است. این راهنما روشی برای آموزش زبان روسی در کلاس چهارم با استفاده از مواد آموزشی سیستم "مدرسه روسیه" مطابق با مفاد استاندارد آموزشی ایالتی فدرال ارائه می دهد. این مطالب در قالب نقشه های فناورانه دروس سازماندهی شده است که نشان می دهد فعالیت های معلم در دستیابی به نتایج برنامه ریزی شده توسط دانش آموزان - شخصی ، موضوعی ، فرا موضوعی - و در شکل گیری اقدامات آموزشی جهانی در آنها امکان پذیر است. ویژگی این راهنماها این است که: - ساختار مطالب بر اساس مراحل و انواع فعالیت های آموزشی دانش آموزان و معلمان است. - ارتباطات بین رشته ای بر روی مطالب خاصی آشکار می شود. - ابزارهایی برای ارزیابی دستاوردهای هر دانش آموز ایجاد شده است.

قالب: pdf

اندازه: 5.7 مگابایت

تماشا کنید، دانلود کنید:drive.google

محتوا
مقدمه 3
درس شماره 1 6
درس شماره 2 8
درس شماره 3 10
درس شماره 4 12
درس شماره 5 14
درس شماره 6 16
درس شماره 7 18
درس شماره 8 20
درس شماره 9 22
درس شماره 10 24
درس شماره 11 26
درس شماره 12 28
درس شماره 13 30
درس شماره 14 32
درس شماره 15 34
درس شماره 16 36
درس شماره 17 38
درس شماره 18 40
درس شماره 19 42
درس شماره 20 44
درس شماره 21 46
درس شماره 22 48
درس شماره 23 50
درس شماره 24 52
درس شماره 25 54
درس شماره 26 56
درس شماره 27 58
درس شماره 28 60
درس شماره 29 62
درس شماره 30 64
درس شماره 31 66
درس شماره 32 68
درس شماره 33 70
درس شماره 34 72
درس شماره 35 74
درس شماره 36 76
درس شماره 37 78
درس شماره 38 80
درس شماره 39 82
درس شماره 40 84
درس شماره 41 86
درس شماره 42 88
درس شماره 43 90
درس شماره 44 92
درس شماره 45 94
درس شماره 46 96
درس شماره 47 98
درس شماره 48 100
درس شماره 49 102
درس شماره 50 104
درس شماره 51 106
درس شماره 52 108
درس شماره 53 نرم افزار
درس شماره 54 112
درس شماره 55 114
درس شماره 56 116
درس شماره 57 118
درس شماره 58 120
درس شماره 59 122
درس شماره 60 124
درس شماره 61 126
درس شماره 62 128
درس شماره 63 130
درس شماره 64 132
درس شماره 65 134
درس شماره 66 136
درس شماره 67 138
درس شماره 68 140
درس شماره 69 142
درس شماره 70 144
درس شماره 71 146
درس شماره 72 148
درس شماره 73 150
درس شماره 74 152
درس شماره 75 154
درس شماره 76 156
درس شماره 77 158
درس شماره 78 160
درس شماره 79 162
درس شماره 80 164
درس شماره 81 166
درس شماره 82 168
درس شماره 83 170
درس شماره 84 172
درس شماره 85 174
درس شماره 86 176
درس شماره 87 178
درس شماره 88 180
درس شماره 89 182
درس شماره 90 184
درس شماره 91 186
درس شماره 92 188
درس شماره 93 190
درس شماره 94 192
درس شماره 95 194
درس شماره 96 196
درس شماره 97 198
درس شماره 98 200
درس شماره 99 202
درس شماره 100 204
درس شماره 101 206
درس شماره 102 208
درس شماره 103 210
درس شماره 104 212
درس شماره 105 214
درس شماره 106 216
درس شماره 107 218
درس شماره 108 220
درس شماره 109 222
درس شماره PO 224
درس شماره 111 226
درس شماره 112 228
درس شماره از 230
درس شماره 114 232
درس شماره 115 234
درس شماره 116 236
درس شماره 117 238
درس شماره 118 240
درس شماره 119 242
درس شماره 120 244
درس شماره 121 246
درس شماره 122 248
درس شماره 123 250
درس شماره 124 252
درس شماره 125 254
درس شماره 126 256
درس شماره 127 258
درس شماره 128 260
درس شماره 129 262
درس شماره 130 264
درس شماره 131 266
درس شماره 132 268
درس شماره 133 270
درس شماره 134 272
درس شماره 135 274
درس شماره 136 276
درس شماره 137 278
درس شماره 138 280
درس شماره 139 282
درس شماره 140 284
درس شماره 141 286
درس شماره 142 288
درس شماره 143 290
درس شماره 144 292
درس شماره 145 294
درس شماره 146 296
درس شماره 147 298
درس شماره 148 300
درس شماره 149 302
درس شماره 150 304
درس شماره 151 306
درس شماره 152 308
درس شماره 153 310
درس شماره 154 312
درس شماره 155 314
درس شماره 156 316
درس شماره 157 318
درس شماره 158 320
دروس شماره 159-160 322
درس شماره 161 324
دروس شماره 162-163 326
دروس شماره 164-165 328
دروس شماره 166-167 330
دروس شماره 168-169 332
دروس شماره 170 334
مراجع 336

نقشه های درس فن آوری (TLC) برای کلاس چهارم مجموعه پیشرفت های درسی "درس های روشنگری" را که خطاب به معلمان آموزش عمومی ابتدایی است تکمیل می کند. معلمی که با استفاده از TKU در کلاس های 1-3 کار کرده است، به خوبی از این کمک آموزشی به عنوان یک ابزار مفید، راحت و موثر که امکان طراحی درس را مطابق با الزامات نسل دوم استاندارد آموزشی ایالتی فدرال فراهم می کند، آگاه است. تحولات درسی در قالب TKU برای کلاس چهارم دارای تعدادی تفاوت قابل توجه با موارد قبلی است، زیرا کلاس چهارم آخرین حلقه دبستان و در واقع آستانه دبستان است. دانش آموزان کلاس چهارم دانش، مهارت ها و توانایی های قابل توجهی دارند، بنابراین شکل ارائه مطالب نظری در این راهنما پیچیده تر است. اکنون معلم می تواند نه توصیفی از مفاهیم، ​​بلکه تعریف آنها را ارائه دهد که در نقشه های فناوری منعکس شده است. الگوریتم انجام فعالیت های آموزشی نظری و عملی نیز بر اساس ویژگی های سنی دانش آموزان پیچیده است. TKU برای کلاس چهارم نشان دهنده افزایش سهم استقلال کودکان در انجام تکالیف به صورت انفرادی، دوتایی و گروهی است. سیستم تمرینات پیشنهادی هنوز روش "از ساده به پیچیده" را اجرا می کند، اما با عملیات ذهنی مانند تجزیه و تحلیل، سنتز، بازتاب منجر به نتیجه گیری منطقی و جستجوی روابط علت و معلولی همراه است.
همانطور که می دانید، جهت اولویت سیستم UM K "مدرسه روسیه" آموزش فعالیت های پروژه است، بنابراین، در نقشه های تکنولوژیکی، یکی از انواع درس های مورد نیاز، درس پروژه است. این کتابچه راهنمای شامل تعداد کافی پروژه درس با ارائه دقیق مراحل است: تحقیق قبل از پروژه، کار به صورت انفرادی، دو نفره و گروهی، تهیه ارائه پروژه، ارائه ارائه، جمع بندی جمعی، طراحی نمایشگاه، نگهداری " پوشه‌های دستاوردهای من، و غیره. بچه‌ها کسانی که با استفاده از نقشه‌های تکنولوژیک آموزش دیده‌اند، با مهارت‌های توسعه‌یافته در فعالیت‌های پروژه به مدرسه ابتدایی می‌آیند.

درس شماره 1

موضوع: زبان وسیله ارتباطی است. تعمیم اطلاعات در مورد یک کلمه، جمله، متن.

هدف:

وظایف:

    این مفهوم را بیان کنید: زبان به عنوان وسیله ارتباطی؛ معرفی کتاب درسی و ساختار آن. به نقش پیشرو زبان به عنوان وسیله ارتباطی و کسب دانش در زندگی جامعه و مردم فکر می کند.

    توسعه هوشیاری املایی دانش آموزان، گسترش دایره واژگان دانش آموزان.

    V القای توانایی دیدن زیبایی در دنیای اطراف خود، دقت و انضباط در دانش آموزان.

در طول کلاس ها

    زمان سازماندهی

یک دقیقه قلمزنی

به نظر می رسد یک الماس در خاک است.

کلمه

الفبا

یادگیری خواندن و نوشتن همیشه مفید است.

    تعیین اهداف و مقاصد.

    موضوع درس.

گفتگو برای بررسی: با کدام بخش ها آشنایی دارید؟

بیان سوال مشکل ساز: زبان چیست؟ آن برای چه کاری استفاده می شود؟

آیا تا به حال به این سوال فکر کرده اید که زبان چیست؟ یک نفر صحبت می کند، دیگری گوش می دهد و او را می فهمد. شما یک کتاب را می خوانید و همچنین می فهمید که در آن چه نوشته شده است. با کمک کلمات (شفاهی یا کتبی، می توانید افکار، احساسات خود را بیان کنید. و همه اینها به لطف زبان" .

مردم همیشه به نوعی زبان برای گفتن رویدادهای مهم و نه چندان مهم به یکدیگر نیاز داشته اند. شما می گویید: "آیا ما توپ را ترک می کنیم؟" دوستت می شنود و می فهمد: می خواهی والیبال بازی کنی. کلمات مانند ریسمان بین شما هستند. البته می‌توانید بدون اینکه دهانتان را باز کنید دوستتان را به بازی والیبال دعوت کنید. فقط وانمود کنید که دارید سرویس می دهید و توپ را می زنید، او متوجه می شود. فقط نشانه ها، اشاره ها - حتی یک کلمه با صدای بلند گفته نمی شود - و با این حال هنوز یک زبان است. و اگر یادداشتی برای یک دوست نوشتید، این هم زبان است. اما نکته اصلی در ارتباطات انسانی همچنان کلمه است.

بازی "پنج کلمه"

چنگال

هندوانه گربه قایق سوزنی دوچرخه

جاروی نهنگ شیر بوقلمون

پنبه بازی قاشق چسب آناناس

اتوبوس برس قو عنبیه مو

سطل الماس مول ایرینا لاما

روی چند معنایی کلمه "زبان" کار کنید

اظهار نظر در معنای ضرب المثل , شناسایی معانی کلمات زبان :

1. آن که زبان دارد پای را می گیرد.

2. زبان سر را تغذیه می کند.

3. بدون زبان و زنگ خاموش است.

4. زبان از شمشیر تیزتر است.

5. آنچه در ذهن است بر زبان است.

معنی ضرب المثل ها را چگونه می فهمید؟ چرا «زبان صحبت کردن» به معنای «داشتن کیک» است؟ چرا زبان سر را تغذیه می کند؟ آیا زنگ زبان دارد؟

به نظر شما در چه موقعیت های زندگی می توان این ضرب المثل ها را گفت؟

ضبط ضرب المثل ها از حفظ.

طبق کتاب درسی کار کنید.

صفحه 3-6

    خلاصه درس. انعکاس.

    تکالیف – p6 u12

درس 2

موضوع: پیشنهاداتی در مورد هدف بیانیه و لحن.

هدف: ایجاد ایده هایی در مورد انواع جملات و رنگ آمیزی عاطفی آنها در کودکان. توانایی ساخت راهی برای تجزیه یک جمله هنگام نوشتن.

وظایف:

    ایجاد ایده هایی در مورد انواع جملات و رنگ آمیزی عاطفی آنها در کودکان. توانایی ساخت راهی برای تجزیه یک جمله هنگام نوشتن؛

در طول کلاس ها

    زمان سازماندهی

یک دقیقه قلمزنی

آهان

A A

a

شما می توانید الماس را در خاک ببینید.

    موضوع درس.

بیایید جملات را بخوانیم و متوجه تفاوت آنها شویم. برخی چیزی می گویند، برخی دیگر می پرسند و برخی دیگر درخواستی می کنند.

-لاک پشت منو ببر خونه!

- و تو کجا زندگی میکنی؟

- من در یک لانه مورچه زندگی می کنم.

بیایید جمله ای را که حاوی سوال است پیدا کنیم.

جمله ای را پیدا کنید که حاوی درخواست باشد.

جمله ای را بخوانید که در مورد چیزی صحبت می کند.

همانطور که می بینید، جملات در هدف عبارت متفاوت هستند.

با توجه به هدف بیانیه، به طور سنتی سه نوع جمله متمایز می شود:روایتی، پرسشی و انگیزشی.

هدف اصلی جملات اعلامی چیست؟

هدف اصلی جملات روایی: گزارش از پدیده های خاص واقعیت، انتقال اطلاعات به مخاطب.

شماره: رعد و برق نزدیک است. رعد و برق از دور چشمک می زند.

مثال های خود را از جملات بیانی بیاورید.…..

چه علائم نگارشی در پایان جملات اعلامی استفاده می شود؟

بیایید پیشنهاد را بنویسیم:

برادرم در دونتسک زندگی می کند.

این بر اساس هدف بیانیه چه جمله ای است؟ چرا این یک جمله اظهاری است؟

پیدا کنید و برجسته کنیدعمده و فرعی اعضا پیشنهاد کردند

هدف اصلی جملات پرسشی چیست؟

برای بیان سوال از جملات پرسشی استفاده می شود.شماره: کی میاد؟

جملات پرسشی خود را مثال بزنید.…..

در پایان جملات پرسشی از چه علائم نگارشی استفاده می شود؟

بیایید پیشنهاد را بنویسیم:

برادرت کی میاد؟

این بر اساس هدف بیانیه چه جمله ای است؟

کلمه را با توجه به ترکیب آن تجزیه کنیدخواهد آمد.

هدف اصلی از پیشنهادات تشویقی چیست؟

هدف اصلی جملات تشویقی تشویق فردی است که خطاب به او اقدام می کند.شماره: برای من آب بیاور

نمونه هایی از جملات تشویقی خود را بیان کنید.…..

در پایان جملات امری از چه علائم نگارشی استفاده می شود؟

بیایید پیشنهاد را بنویسیم:حتما بیایید

مشخص کنید که هر کلمه در جمله به کدام بخش از گفتار تعلق دارد.

نتیجه گیری کنید:

چه نوع پیشنهادهایی برای هدف بیانیه وجود دارد؟

کار گروهی:

بازیابی یک جمله تغییر شکل یافته، قرار دادن علائم نگارشی، تعیین نوع جمله بر اساس هدف عبارت و لحن.

طبق کتاب درسی کار کنید.

صفحه 6-8

    خلاصه درس. انعکاس.

    تکالیف – p8 u18

درس شماره 3

موضوع:ترکیب کلمه.

هدف: دانش و مهارت های تمرینی را در موضوع "ترکیب یک کلمه" تلفیق کنید، علاقه به زبان مادری را القا کنید، گفتار دانش آموزان را توسعه دهید، واژگان آنها را گسترش دهید.

وظایف:

    ادغام دانش و توسعه مهارت ها در مورد موضوع "ترکیب کلمات"، القای علاقه به زبان مادری،

    مهارت های ارتباطی را توسعه دهید (یک بیانیه مونولوگ و گفتگو بسازید، نظرات و علایق مختلف را در نظر بگیرید، موقعیت خود را توجیه کنید). توانایی ردیابی مراحل اجرای فعالیت های آموزشی در چارچوب حل یک مشکل خاص و انجام تعامل آموزشی در اشکال مختلف کار.

    برای ترویج نیاز به بهبود گفتار در دانش آموزان، شکل گیری عزت نفس بر اساس معیارهاموفقیت در فعالیت های آموزشی

در طول کلاس ها

    زمان سازماندهی

یک دقیقه قلمزنی

BB

ب

ب

تجارت قبل از لذت

    موضوع درس.

جدول کلمات متقاطع "مورفم"

معلم : از سرزمین دور دیکشنری، تلگرامی از اهالی آن با یک تکلیف آمده است؛ فقط با حل جدول کلمات متقاطع می توانید به موضوع درس امروز پی ببرید. بین ساکنین کشور دعوا در گرفته است، بیایید به حرف آنها گوش کنیم.

    من جلوی ریشه می ایستم و می توانم کلمات را تشکیل دهم.

    و همچنین می توانم کلمات را تشکیل دهم، اما بعد از ریشه می ایستم.

    و من بی پایان زندگی خواهم کرد، آن را از من دور کن!

    و من در میان شما مهمترین هستم، حتی یک کلمه بدون من وجود ندارد.

    به هر حال، بدون من نمی توان یک جمله از کلمات تشکیل داد.

به صورت عمودی در سلول های انتخاب شده یک کلمه کلیدی وجود دارد که موضوع درس امروز ما است. (تکواژها)

تعمیم در موضوع "ترکیب یک کلمه" موضوع درس ما است. کدام یک از مفاهیم ذکر شده در جدول کلمات متقاطع را نمی توان تکواژ نامید؟ (یک ساقه زیرا می تواند از یک یا چند تکواژ تشکیل شده باشد.) تکواژ چیست؟ (این بخشی از کلمه است)

لطفا ترتیب تجزیه کلمات را بر اساس ترکیب به ما بگویید.

بازی "چهار چرخ"

    اسلاید، سوزانده ، تپه ، معدنچی.

    استخوان، دست زدن به ، استخوان ، استخوان

    چنار، افزایش قیمت ، آفرود، جاده.

    ن محور ، بینی ، دهانه ، بینی.

    جنگلبان، جنگل، نردبان ، بی درخت

بازی جایگزینی با یک کلمه

معلم: و کلماتی در زبان روسی وجود دارد که از دو ریشه تشکیل شده اند! آنها با حروف صدادار به هم متصل می شوند که به آنها واکه های اتصال می گویند. این حروف صدادار چیست؟ هنگام تجزیه چگونه تعیین می شوند؟ کلمات را حدس بزنید و بنویسید، ریشه آنها را برجسته کنید و مصوت را به هم متصل کنید:

    عاشق کتاب (دوستدار کتاب)

    ماشینی که شیر را حمل می کند. (تانکر شیر)

    کارگری که فولاد را جوش می دهد. (کارگر فولاد)

    ماشینی که خودش پرواز می کند. (هواپیما)

    مردی که پرنده ها را پرورش می دهد. (مرغدار)

    دستگاهی که گوشت را چرخ می کند. (چرخ گوشت)

    مردی که خوک ها را گله می کند. (گله خوک)

    دستگاهی که علف را برای یونجه برش می دهد. (هی موبر

کلمه را در خانه خود قرار دهید

معلم: در اینجا نمودارهای تجزیه آمده است؛ کلمات را با توجه به ترکیب آنها در ستون ها توزیع کنید:

خروج، الماس (تله!)، خارج از کشور، پذیرایی، بوته، ماهیگیر، ساحلی، دویدن، گچ، افراد مسن، بالابر.

طبق کتاب درسی کار کنید.

صفحه 8-10

    خلاصه درس. انعکاس.

    تکالیف – p8 u18

درس شماره 4

موضوع:

هدف:

وظایف:

    مهارت های املایی را توسعه دهید، دانش، مهارت ها و توانایی های دانش آموزان را در این موضوع تثبیت کنید.

    برای ترویج نیاز به بهبود گفتار در دانش آموزان، شکل گیری عزت نفس بر اساس معیارهاموفقیت در فعالیت های آموزشی

در طول کلاس ها

    زمان سازماندهی

یک دقیقه قلمزنی

Vv

که در

V

کار واژگان.

ماشین، زراعت، اقاقیا، الفبا، هندوانه، عطر، آستانه.

2. موضوع درس.

گرم کردن تئوری

توضیح دهید مصوت بدون تاکید در ریشه یک کلمه به چه معناست؟

چرا یک مصوت بدون تاکید باید بررسی شود؟

چگونه املای یک مصوت بدون تاکید در ریشه یک کلمه را بررسی کنیم؟

برای کلماتی که دو مصوت بدون تاکید در ریشه کلمه دارند چند کلمه تایید باید وجود داشته باشد؟

آیا همیشه می توان املای یک مصوت بدون تاکید را در ریشه یک کلمه بررسی کرد؟

در چنین مواقعی چه می کنید؟

الف) متن "در جنگل"

تصحیح کنندگان با چنین وظایفی کار می کنند - افرادی که اشتباهات را در کلمات تصحیح می کنند. شما همچنین یک تصحیح کننده خواهید بود، اما کلمات تست را فراموش نکنید.

بیایید متن ها را بررسی کنیم.

ب) دیکته توزیعی

کلمات را در 4 ستون بنویسید (4 نفر در تخته)

کرک، گرسنه، پیرمرد، سرگرمی، مربا، مرد خوب، حیوان کوچک، جیغ، پیکان، نامه، لکه، چشم

کنترل تست

در اینجا تست هایی با موضوع "املا حروف صدادار بدون تاکید در ریشه یک کلمه، تایید شده و تایید نشده با تاکید" وجود دارد.

طبق کتاب درسی کار کنید.

صفحه 10-12

3. خلاصه درس. انعکاس.

    مشق شب – p12 u30

درس شماره 5

موضوع: املای حروف صدادار و صامت های جفتی و صامتی قابل تأیید و تأیید در ریشه کلمه.

هدف: مهارت های املایی را توسعه دهید، دانش، مهارت ها و توانایی های دانش آموزان را در این موضوع تثبیت کنید.

وظایف:

    مهارت های املایی را توسعه دهید، دانش، مهارت ها و توانایی های دانش آموزان را در این موضوع تثبیت کنید.

    گفتار دانش آموزان را توسعه دهید، به آنها بیاموزید که چگونه برخی از کلمات و عبارات را به درستی تلفظ و بیان کنند.

    برای ترویج نیاز به بهبود گفتار در دانش آموزان، شکل گیری عزت نفس بر اساس معیارهاموفقیت در فعالیت های آموزشی

در طول کلاس ها

    زمان سازماندهی

یک دقیقه قلمزنی

جی جی

جی

جی

چشم ها می ترسند، اما دست ها انجام می دهند.

کار واژگان.

ساحل، توس، گفتگو، کتابخانه، گنجشک، کلاغ، یکشنبه، شرق.

    موضوع درس.

وضعیت مشکل سازچگونه یک مصوت بدون تاکید را در ریشه بررسی کنیم؟
معلم: در مورد گروه بعدی کلمات چه می توانید بگویید؟
بوریس، سوتلانا، الکسی، تاتیانا.
بچه ها: این ها اسم هستند. با حروف بزرگ نوشته می شوند.
- اینها اسامی خاص هستند.
- اینها اسامی کامل هستند.
معلم: شما یک "مکان خطرناک" را در این کلمات مشخص کردید. (تاکید بر حرف بزرگ است.) چه "مکان های خطرناک" دیگری را می بینید؟
کودکان: حروف صدادار بدون تاکید.
معلم: چگونه ثابت کنیم که این حروف صدادار باید در این کلمات نوشته شوند؟
کودکان: می دانیم که در شرایط استرس، مصوت ها به وضوح شنیده می شوند و شک و شبهه ایجاد نمی کنند. این بدان معنی است که ما باید واکه های بدون تاکید را تحت فشار قرار دهیم.
- می توانید سعی کنید از اسامی کوتاه به جای نام کامل استفاده کنید. به عنوان مثال، بوریس-بوریا. در کلمه بوریا به وضوح واکه o را می شنویم به این معنی که در کلمه بوریس یک مصوت بدون تاکید o وجود دارد.
معلم: پیشنهاد دیگری دارید؟
کودکان: می توانید با یک نام محبت آمیز بررسی کنید - بورنکا.
معلم: کدام روش تست را انتخاب خواهیم کرد؟
کودکان: هر.
معلم: چگونه یک مصوت بدون تاکید را در ریشه بررسی کنیم؟
کودکان: برای بررسی یک مصوت بدون تاکید در ریشه، باید کلمه ای با همان ریشه انتخاب کنید تا استرس روی مصوت بدون تاکید بیفتد. هر مصوتی که با تاکید نوشته شود در حالت بدون تاکید نیز نوشته می شود.
معلم: به نمودار ما نگاه کنید. بیایید آن را بخوانیم (اول دانش آموز قوی، سپس در گروه کر)
حروف صدادار
ضربی بدون لهجه
غیر قابل تایید قابل تایید
(کلمات فرهنگ لغت)
فرهنگ لغت کلماتی با همان ریشه را انتخاب می کند

تمرینی برای افتراق حروف صدادار بدون تاکید قابل تایید و تایید نشدن.
معلم: اکنون کلماتی را با حروف صدادار قابل تأیید و تأیید ناپذیر در ریشه به شما نشان خواهم داد. اگر مصوت غیر قابل آزمایش است، چمباتمه بزنید. اگر صدادار بدون تاکید قابل بررسی است، بپرید. (کلمات: خروس، کلاغ، کوه، تخته، رویا، گل.)
2. بازی "مسابقه سرگرم کننده"
معلم: توجه! توجه! و اکنون خودروهای مارک "E" و نام تجاری "I" شروع به کار می کنند. در طول مسیر، هر ماشین باید به ایستگاه املای خود نزدیک شود. ماشینی که کمترین اشتباه را مرتکب شود برنده خواهد شد.
ل...بخیه، st..na، cr...خوان، l...sitsa، l...tit.
3. کلمات، عبارات و جملات را کپی کنید. با حذف تمام حروف صدادار در موقعیت ضعیف، تاکید کنید.
نم نم باران، پشت، گرگ و میش زمستان، درختان کهن، چرت زده، از دور، روی میز، روز پاییزی، بازی با دوست، آشپزی. یک درخت کریسمس باریک و باریک به تنهایی در محوطه بیرون ایستاده بود.

کار از روی کتاب درسی

3. خلاصه درس. انعکاس.

4. مشق شب – p14 u36

درس شماره 6

موضوع: تجزیه و تحلیل کلمات بر اساس ترکیب.

هدف: مفاهیم "ریشه"، "پایه"، "پیشوند"، "پسوند"، "پایان" را روشن کنید. با دانش آموزان الگوریتمی برای تجزیه کلمات بر اساس ترکیب ایجاد کنید.

وظایف:

در طول کلاس ها

    زمان سازماندهی

یک دقیقه قلمزنی

DD

یک دوست قدیمی بهتر از دو دوست جدید است.

کار واژگان.

روزنامه، افق، نخود، شهر، کاترپیلار، بیست، دوازده، دختر، افسر وظیفه، آذر، دلفین، روستا، کارگردان، جاده.

    موضوع درس.

کلمه به بخش تقسیم می شود
مثل برش های پرتقال.

همه می توانند باسواد باشند
از قطعات یک کلمه بسازید.

چگونه این کلمات را درک می کنید؟ در گروه خود بحث کنید و هر کدام را به نوبت در یک دایره برای مدت معینی بگویید. شرکت کننده شماره 1 از سیگنال شروع می شود.

امروز قرار است چه کار کنیم؟

هدف ما چیست؟ (یاد بگیرید کلمات را با توجه به ترکیب آنها تجزیه کنید)اسلاید 3

همه چیز در جهان از چیزی ساخته شده است: ابرهای ساخته شده از قطرات، جنگلی ساخته شده از درختان.

کلمات نیز از مواد خود ساخته شده اند.

کلمه به بخش تقسیم می شود

مثل برش های پرتقال.

و هر قسمت از کلمه نام خاص خود را دارد.

که امروز روی آن کار خواهیم کرد.

خوب، برای جلب توجه، بیایید یک "گرم کردن ذهن" انجام دهیم.

چشم به من. ما یکصدا جواب می دهیم، سریع.

    بخشی از یک کلمه که برای اتصال کلمات در یک جمله به کار می رود

به نام ...

    قسمت مشترک کلمات مرتبط را ...

نام سومین ماه زمستان چیست؟

    چه حروفی در ابتدای کلمات روسی استفاده نمی شود؟

    آب در زمستان به چه چیزی تبدیل می شود...

    به قسمتی از یک کلمه بدون پایان می گویند...

    کلمه مقابل دشمن را نام ببرید.

    کوتاه ترین ماه سال؟

چند صدای مصوت در الفبای روسی وجود دارد؟

من و شما چه بخش هایی از گفتار را می دانیم؟

آفرین!

و البته بدون کار واژگان چه درس می شود!

دفترچه ها را باز کنید و شماره را یادداشت کنید. کار کلاسی

1) قسمت متغیر کلمه ………….

2) قسمت بدون پایان کلمه …………….

3) قسمتی از کلمه که قبل از ریشه می آید و در خدمت تشکیل کلمات جدید است ……….

4) قسمتی از کلمه که بعد از ریشه آمده و در خدمت تشکیل کلمات جدید است ……….

5) قسمت اصلی کلمه …….

طبق کتاب درسی کار کنید.

صفحه 15-16.

3. خلاصه درس. انعکاس.

درس شماره 7

موضوع: تجزیه و تحلیل کلمات بر اساس ترکیب. دیکته واژگان.

هدف: مفاهیم "ریشه"، "پایه"، "پیشوند"، "پسوند"، "پایان" را روشن کنید. با دانش آموزان الگوریتمی برای تجزیه کلمات بر اساس ترکیب ایجاد کنید.

وظایف:

    مفاهیم "ریشه"، "پایه"، "پیشوند"، "پسوند"، "پایان" را روشن کنید. با دانش آموزان الگوریتمی برای تجزیه کلمات بر اساس ترکیب ایجاد کنید.

    توانایی برجسته کردن بخش‌هایی از یک کلمه، ارتقای توسعه مهارت‌های املایی،گفتار دانش آموزان، غنی سازی واژگان کودکان؛ هوش، تفکر، حافظه

    برای پرورش فرهنگ گفتار، عشق به کلمات، توجه و نگرش مهربانانه نسبت به یکدیگر.

در طول کلاس ها

1. لحظه سازمانی.

دیکته واژگان.

الفبا، هندوانه، آستانه، ساحل، توس، کتابخانه، گنجشک، کلاغ، شرق، روزنامه، شهر، نخود، دسامبر، کارگردان، جاده.

یک دقیقه قلمزنی

او

E

E

یک سر آن خوب است، اما دو سر بهتر است.

    موضوع درس.

تجزیه و تحلیل کلمات بر اساس ترکیب.

    من کلمه - copse را خواندم. یادم آمد که این یک نوار باریک از جنگل است که دو جنگل را به هم وصل می کند.

2. پایان را برجسته می کنم. برای این کار، شکل کلمه: at the coppice را به coppice تغییر می دهم. قسمتی از کلمه که تغییر می کند پایان آن است. من آن را برجسته می کنم، در این کلمه صفر است.

3. بر اساس کلمه تاکید می کنم. ساقه بخشی از یک کلمه بدون پایان است. در این کلمه - کلنگ.

4. برای برجسته کردن ریشه، کلماتی را با همان ریشه انتخاب می کنم: جنگل کاری، جنگل، جنگل. قسمت مشترک این کلمات جنگل است. این ریشه است، من آن را برجسته می کنم.

5. من کنسول را انتخاب می کنم. پیشوند قبل از ریشه می آید. در این کلمه پیشوند re است.

6. من دنبال پسوند هستم. پسوند بعد از ریشه می آید و برای تشکیل کلمات استفاده می شود. در کلمه coppice پسوند ok است.

کلمات را بر اساس ترکیب آنها مرتب کنید.

ریشه توس: جنگل توس (به معنی: جنگل توس، بیشه)، توس، توس، توس، توس، توس، توس، توس، بولتوس.

ریشه - برادر - : برادری، برادر، برادر، برادر، برادری،
برادری، برادر

ریشه -رگ-: سرگرم کننده، سرگرم کننده، همکار شاد، شاد، شاد،
شاد، شاد.

آن را بر اساس ترکیب تقسیم کنید:

تیغه چمن سپیده دم جوان

دریانورد ساحلی نسیم شب تاب

لانه طلایی سماور میل کوچک

توله روباه کوچک سیاهگوش ساحلی

نوار بارانی هیزم بهشت

آب دهان کبوتر جنگلی

هدیه پرنده سیاه کوهستانی

دختر بچه روز

3. خلاصه درس. انعکاس.

مشق شب – p16 u41, rule.

درس شماره 8

موضوع:بخش هایی از سخنرانی.

هدف:

وظایف:

در طول کلاس ها

1. لحظه سازمانی.

یک دقیقه قلمزنی

LJ

و

و

کار واژگان.

    موضوع درس.

با چه ویژگی هایی بخش های گفتار را تشخیص دادید؟ (به معنای سؤال.)

کدام قسمت از گفتار که یاد گرفتید در این کار استفاده نشد؟ (ضمیر.)

چرا فکر میکنی؟ (آنها نمی توانند در میان گروه هایی از کلمات هم خانواده باشند، زیرا آنها فقط به یک شی اشاره می کنند بدون اینکه نامی از آن نام ببرند.)

چه ویژگی های دستوری بخش های گفتار را می شناسید؟ (تعداد، جنسیت، مورد، انحراف.)

آیا همه قسمت های گفتار این ویژگی ها را دارند؟

- چرا؟

بیایید سعی کنیم ویژگی های دستوری هر قسمت از گفتار را در جدولی که روی تابلو می بینید نمایش دهیم.

تمرین هایی برای شناسایی بخش های گفتار

    قسمت گفتار بالای کلمات برجسته شده را مشخص کنید

زندگی کن و یاد بگیر.

دفتر یادداشت آینه دانش آموز است.

اول آز و راش و بعد علم.

هیچ وقت برای یادگیری دیر نیست.

کتاب پنجره کوچکی است که از طریق آن می توان تمام دنیا را دید.

    بخوانش. کلمه های جا افتاده را پر کنید. مشخص کنید که آنها چه بخشی از گفتار هستند. اثباتش کن.

یک قرن - یک قرن زندگی کن.....

دفترچه یادداشت –…….. دانش آموز.

اول آز و راش و بعد………….

هیچوقت یاد نگیر…….

کتاب یک پنجره……….. است که از آن همه دنیا دیده می شود.

دیر

مطالعه

ده

علوم

آینه

کم اهمیت

کار گروهی.

هر گروه از دانش آموزان با یک گیاه روی میز قرار می گیرند که بچه ها می توانند نشانه های آن را بنویسند.

برنامه کار گروهی

    گیاه را در نظر بگیرید.

    همه خصوصیات این گیاه را در کتاب کار خود یادداشت می کنند.

    کلمات نوشته شده را برای گروه بخوانید.

    یک متن کلی بنویسید.

    نتیجه کار خود را ارائه دهید.

ویژگی های دستوری 2 تا 3 صفت انتخابی خود را نام ببرید.

طبق کتاب درسی کار کنید.

صفحه 18-19.

3. خلاصه درس. انعکاس.

مشق شب – p19 u48

درس شماره 9

موضوع: بخش هایی از سخنرانی. املا ь و ъ.

هدف: تعمیم دانش توسط بخش هایی از گفتار

وظایف:

    تعمیم دانش توسط بخش هایی از گفتار.

    توسعه توانایی تشخیص بخش های گفتار از ترکیب یک کلمه، آموزش مهارت های بخش های مختلف گفتار به متن.

    پرورش مهربانی، حس دوستی و جمع گرایی.

در طول کلاس ها

1. لحظه سازمانی.

یک دقیقه قلمزنی

LJ

و

و

گروزدف خود را وارد بدن کرد.

کار واژگان.

کره اسب زرد کارخانه فردا صبحانه خرگوش اینجا مهندس جالبه.

    موضوع درس.

خواندن متن

چه چیز جدیدی یاد گرفتی؟

چه چیزی شما را بیشتر شگفت زده کرد؟

ورزش:

گروه 1 - تمام صفت ها را بنویسید و جنسیت آنها را مشخص کنید

گروه 2 - افعال را یادداشت کنید و صیغه آنها را مشخص کنید

گروه 3 - افعال را یادداشت کنید و صیغه آنها را مشخص کنید

گروه 4 - اسم حرف اضافه را یادداشت کرده و بسازید

تجزیه و تحلیل مورفولوژیکی

دیکته انتخابی

از متن، فقط افعال را در دو ستون بنویسید: صیغه اول و دوم

مهد کودک پنگوئن

پنج هفته از تولد پنگوئن کوچولو می گذرد. بچه پنجه هایش را روی برف می گذارد و به مهدکودک می رود. صدها نفر از همسالان در حال حاضر در آنجا ایستاده اند. آنها در یک جمعیت فشرده جمع می شوند و طرف یکدیگر را گرم می کنند. به این گونه گردهمایی ها مهدکودک می گویند. پنگوئن های بالغ از آنها در برابر گلوله ها محافظت می کنند. پدر و مادر می آیند و با فریاد و هیاهو، فرزندان خود را در میان هزاران غریبه می یابند. آنها فقط به جوجه های خود غذا می دهند. حریص ترین ها هر بار شش کیلوگرم ماهی را می بلعند. در تابستان فارغ التحصیلان مهدکودک پنگوئن ها برای تمرین به دریا می روند.

چک متقابل

وطن پنگوئن ها چیست؟

برای ساختن لانه از چه چیزی استفاده می کنند؟

نحو جمله

در طبیعت، یک پنگوئن برای ساختن لانهبه دنبال چمن یا چوب مرده

تجزیه و تحلیل مورفولوژیکی کلمات برجسته.

طبق کتاب درسی کار کنید.

صفحه 20-21

3. خلاصه درس. انعکاس.

تکالیف – s21 u54

درس شماره 10

موضوع: دیکته تست شماره 1 "پاییز".

هدف: سطح تسلط دانش را برای کلاس سوم بررسی کنید، شکاف ها را مطابق با استاندارد دولتی شناسایی کنید.

وظایف:

    سطح تسلط دانش را برای کلاس سوم بررسی کنید، شکاف ها را مطابق با استاندارد دولتی شناسایی کنید.

    تفکر منطقی، توجه، حافظه، گفتار منسجم را توسعه دهید

    دقت، انضباط، استقلال و سخت کوشی را در خود پرورش دهید.

در طول کلاس ها

1. لحظه سازمانی.

2. دیکته.

فصل پاييز.

شهریور و مهر گذشت. باغ ما خالی است مسیرهای هموار باغ با برگ های طلایی پوشیده شده است. برگ های توس به راحتی در باد تکان می خورند. آسمان پوشیده از ابرهای خاکستری است.

باران سردی می بارد. به ندرت یک پرتو شگفت انگیز خورشید از پشت ابر می تابد. مردم از مزارع محصول برداشت می کردند. تخت های هویج و کلم خالی است. در باغ خلوت است. پرندگان مدتهاست که پرواز کرده اند. فقط گنجشک ها در طول مسیر می پرند. آنها به دنبال غذا هستند. آواز خداحافظی جرثقیل ها از آسمان شنیده می شود.

وظایف گرامر:

    قسمت های گفتار را مشخص کنید، جملات را به قسمت ها مرتب کنید.

    بر اساس ترکیب جدا کنید.

    عبارات را بنویسید، ویژگی های دستوری اسم ها را تعیین کنید.

3. خلاصه درس. انعکاس.

درس شماره 11

موضوع: معنای لغوی یک کلمه چند معنایی.

هدف: شکل گیری تصوری از معنای لغوی یک کلمه به عنوان معنای اجباری هر کلمه در زبان.

وظایف:

    شکل گیری یک ایده از معنای لغوی یک کلمه به عنوان معنای اجباری هر کلمه در زبان؛

    توسعه هوشیاری املایی، گفتار و عملیات ذهنی دانش آموزان؛

    دقت، انضباط، استقلال و سخت کوشی را پرورش دهید.

در طول کلاس ها

1. لحظه سازمانی.

یک دقیقه قلمزنی

ز

ساعت

Zz

تجارت قبل از لذت

کار واژگان.

قزاقستان، کلم، مداد، تصویر، سیب زمینی، ماهی تابه، آپارتمان، کیلوگرم، کلاس، چرخ، اتاق، تخت.

2. موضوع درس.

موضوع درس ما "چند معنایی کلمات" است. یک کلمه چند معنی لغوی دارد؟ موضوع با اینکه جدید است اما برای شما بسیار آشناست. برای برقراری ارتباط، انتقال افکار و احساسات به یکدیگر، به کلمات نیاز است. برای درک همکار خود در یک مکالمه معمولی، 4-5 هزار کلمه کافی است. اما این کافی نیست. هر چه انسان لغات و معانی آنها را بیشتر بداند و بتواند در گفتار از آنها استفاده کند، هرچه بتواند افکار خود را با دقت بیشتری بیان کند، جذابیت بیشتری دارد. من فکر می کنم که هر یک از شما می خواهید یک گفتگوگر و یک فرد جالب باشید. بنابراین، من فکر می کنم که هر یک از شما با تمام وظایف درس کنار خواهید آمد.

در کلاس چه چیزی یاد بگیریم؟

"واژگان" چیست؟

یک کلمه چند معنی لغوی دارد؟

3. چگونه معنای لغوی کلمات را مشخص کنیم؟

4. به چه کلماتی چند معنایی می گویند؟

LEXICO شاخه ای از علم زبان است که به مطالعه واژگان آن می پردازد.

به نظر شما چه مفهومی اساس این بخش خواهد بود که به کمک آن ارتباط برقرار می کنیم؟ (کلمه)

با کلمه "WORD" جمله بنویسید تا معنی و ماهیت آن مشخص شود.

(خواندن انتخابی جملات.)

به ضبط دقت کنید. این یک راز دیگر است. آن را با دقت برای خود بخوانید. و حالا آن را با صدای بلند برای ما خواهد خواند...

این یک روستا است

ببند..یه چیز دیگه

سارافون سفید..جوجه

کافتان مخملی ... جوجه

برگها متفاوت است

خاکستری..کی..اسپری.

فکر می کنم همه حدس زدند در مورد چه چیزی صحبت می کنیم. (توس)

- چطور حدس زدی؟ چه چیزی به شما کمک کرد؟ (نشانه ها را فهرست کنید)

اسم این متن را چه بگذاریم؟ ("توس")

طبق کتاب درسی کار کنید.

صفحه 25-27

3. خلاصه درس. انعکاس.

مشق شب – p27 u66

درس شماره 12

موضوع:

هدف:

وظایف:

    دانش دانش آموزان را در مورد معنای لغوی کلمات، کلمات چند معنایی، کلمات با معانی مستقیم و مجازی گسترش دهید. یاد بگیرید که معنی یک کلمه را در متن تعیین کنید.

    حس زبان را در خود پرورش دهید.

در طول کلاس ها

1. لحظه سازمانی.

یک دقیقه قلمزنی

و

و

دوم

صد روبل نداشته باش، بلکه صد تا دوست داشته باش.

کار واژگان.

کمپ، نخل، زنبق، زنبق، مغازه، تمشک، مبلمان.

2. موضوع درس.

1) - با شنیدن کلمات از نظر ذهنی چه چیزی را تصور می کنیدمداد، تراموا، قلم مو ?

چرا در مورد دو موضوع اول، تقریباً پاسخهای مشابهی دادید، اما در مورد سوم، متفاوت، هرچند درست صحبت کردید؟

این مثال چه می گوید؟

از کجا می توانم معنی یک کلمه را بفهمم؟

2) – به معما گوش کن: در باغ نزدیک مسیر

خورشید روی پایش ایستاده است.

فقط اشعه زرد

او داغ نیست. (آفتابگردان).

گل آفتابگردان چه شکلی است؟

یک کلمه در معما وجود داردآفتاب در معنای مجازی به کار می رود: گل آفتابگردان از نظر رنگ و شکل شبیه به خورشید است. معماها اغلب از کلمات به معنای مجازی استفاده می کنند.

تلفیق و درک مطالب مورد مطالعه

1) از بین کلمات داخل پرانتز، آنهایی را انتخاب کنید که در ترکیب با آنها کلمات داخل پرانتز معنای مجازی پیدا کنند:

طلایی (حلقه، مو، دست، بلال)؛

آهن (سلامت، ناخن، اعصاب)؛

پراکنده (دانه، آب نبات، اشعه، ستاره)؛

نور (شمع، آتش، بچه ها)

2) مشخص کنید که کلمات در کدام عبارات به معنای مجازی و در کدام به معنای تحت اللفظی به کار رفته اند:

بلوک یخ - نگاه یخی

دریای گندم - دریای آبی

قله کوه اوج شکوه است

عابر پیاده راه می رود - ساعت در حال تیک تیک است

نور علم، نور خورشید است

باد به خواب رفت - مرد به خواب رفت

زنجیره آرماتور - زنجیره رویدادها

نور خیره کننده - زیبایی خیره کننده

با یکی از عباراتی که به صورت مجازی استفاده می شود جمله بسازید.

3) تعیین معنای لغوی کلمات

- اغلب برای مشخص کردن ویژگی ها یا ویژگی های شخصیتی یک فرد از صفت هایی استفاده می کنیم که از نام فلزات مختلف گرفته شده است.

- معنی صفت ها را (به صورت شفاهی) توضیح دهید:

اراده فولاد

ماهیچه های آهنی

قلب طلایی

صدای نقره ای

4) کار واژگان

گفتگو، تبادل نظر - گفتگو.

ظروف پخت و پز غذا - قابلمه.

قسمتی از سطح زمین که انسان می بیند افق است.

- در خط دوم عبارت ها را بنویسید:

فعل از کلمه گفتگو- صحبت،

خلاصه کلمه pan -ماهی تابه،

نام خط فرضی که به نظر می رسد آسمان در طول آن به سطح زمین متصل است چیست؟خط افق.

- در کلمات هم ریشه ریشه را مشخص کنید.

ضبط جملات از دیکته:

این زبان شما را به کیف می برد.

پیشاهنگان زبان آوردند.

بدون زبان و زنگ خاموش است.

به طرز دردناکی زبانش را گاز گرفت.

- در هر جمله یک کلمه چند معنایی را بیابید و زیر آن خط بکشید.

- همین کلمه در چهار جمله به کار رفته استزبان معنای لغوی این کلمه را در هر جمله مشخص کنید.

- بنابراین نتیجه می گیریم: یک کلمه در جملات مختلف را می توان با معانی مختلفی به کار برد.

طبق کتاب درسی کار کنید.

3. خلاصه درس. انعکاس.

مشق شب - s29 u72

درس شماره 13

موضوع: کلمات تک و چند معنایی.

هدف: دانش دانش آموزان را در مورد معنای لغوی کلمات، کلمات چند معنایی، کلمات با معانی مستقیم و مجازی گسترش دهید. یاد بگیرید که معنی یک کلمه را در متن تعیین کنید.

وظایف:

    دانش دانش آموزان را در مورد معنای لغوی کلمات، کلمات چند معنایی، کلمات با معانی مستقیم و مجازی گسترش دهید. یاد بگیرید که معنی یک کلمه را در متن تعیین کنید.

    گفتار شفاهی و نوشتاری را توسعه دهید، واژگان دانش آموزان را فعال کنید.

    حس زبان را در خود پرورش دهید.

در طول کلاس ها

1. لحظه سازمانی.

یک دقیقه قلمزنی

Kk

به

به

مورد نیاز در جایی که متولد شده است.

کار واژگان.

خرس، به آرامی، ماه، فلز، مترو، شیر، هویج، سرما، مسکو، مورچه.

2. موضوع درس.

ورزش. مثال هایی از معنای مستقیم و مجازی این کلمات بیاورید.

لباس تنگ. دوستی نزدیک

شیرین_________________. شیرین ____________________

تلخ _________________. تلخ_____________________.

میوه ها __________________ هستند. میوه ها _______________________ هستند.

جرعه _________________. یک جرعه بنوشید __________________.

معانی کلمه چیست؟ نرم ترکیب کلمات را با کلمه بیاییدنرم ، کلمات نزدیک به معنی را در کنار یکدیگر بنویسید. چگونه با کلمه کار کنیمجامد .

نرم _________________________________________________

نرم _________________________________________________

نرم _________________________________________________

نان نرم - تازه

نور ملایم، صدای دلنشین

شخصیت نرم - ملایم، عاری از بی ادبی و سختی.

آب و هوای معتدل - گرم، دلپذیر

علامت نرم

مبل نرم و غیره

در آثار هنری، استفاده از کلمات مبهم در نزدیکی اغلب ما را به لبخند وا می دارد.

عصر، دختر میلا،

یک گلدان در باغ وجود داردآن را شکست.

برادرش، پسر ایوان،

یکسانشکست... فنجان

ورزش: با دو جمله برخورد کنید که معانی مختلف یک کلمه چند معنایی با هم برخورد می کنند.

کلمات چند معنی: بلند، سر، نور، بینی، دست.

یک بازی

- پیشنهاد می کنم این بازی را انجام دهید:

- من کلمات را خواندم، یک بار کف می زنید - اگر کلمه بی ابهام باشد، زیاد - اگر مبهم باشد:

گرما، میز، قرمز، کیف، باران، پچ”

برای خوکک متاسف نباش، -
گاو می گوید. -
شما شیر خواهید خرید -
جفت کردن خوشمزه!
خوک ها همانجا هستند:
- ما یک لیوان کامل داریم! -
خوکچه ها مال خود را می چسبانند
خوک‌های کوچک.»

- به چه کلماتی بدون ابهام گفته می شود؟ مثال بزن.

- به چه کلماتی چند معنایی می گویند؟ مثال بزن.

3. خلاصه درس. انعکاس.

مشق شب – p28 u71

درس شماره 14

موضوع: ارائه شماره 1 "در اردوگاه."

هدف:

وظایف:

    یاد بگیرید که به طور مداوم محتوای متن را ارائه دهید، یک طرح ترسیم کنید.

    گفتار شفاهی و نوشتاری را توسعه دهید، واژگان دانش آموزان را فعال کنید.

    حس زبان را در خود پرورش دهید.

در طول کلاس ها

1. لحظه سازمانی.

2. موضوع درس.

خواندن متن "در اردوگاه".

در تابستان، بچه ها در کمپ استراحت کردند. یک روز تصمیم گرفتند کوهنوردی کنند، اما همیشه هوا بد بود.

روزهای گرم تیرماه بود. صبح زود بچه ها در محل کمپ جمع شدند و به راه افتادند. به زودی به میدان وسیعی بیرون آمدند و در مسیری باریک قدم زدند.

چه میدان بزرگی! چاودار رسیده روی آن موج می زند. چشمه‌ای سرد در دره‌ای عمیق می‌پیچد. بچه ها برای مدت طولانی در پاکسازی بزرگ بازی کردند. خورشید در حال غروب است. وقت رفتن به کمپ است. بچه ها استراحت خوبی داشتند.

تحلیل متن

- متن چه می گوید؟

- بچه ها کجا استراحت کردند؟

- چه چیزی بچه ها را از رفتن به پیاده روی باز داشت؟

-بچه ها کجا آمدند؟

- بچه ها چه چیزی را در مورد زمین دوست داشتند؟

- آنها چه کار می کردند؟

- بچه ها چطور آرام شدند؟

متن را دوباره بخوانید.

sS27 u67

برنامه ریزی.

    تابستان در کمپ

    پیاده روی در میدان.

    باقی مانده. زمان رفتن به خانه است.

کار عملی.

3. خلاصه درس Reflection.

درس شماره 15

موضوع: معنای مستقیم و مجازی کلمه.

هدف: دانش دانش آموزان را در مورد معنای لغوی کلمات، کلمات چند معنایی، کلمات با معانی مستقیم و مجازی گسترش دهید. یاد بگیرید که معنی یک کلمه را در متن تعیین کنید.

وظایف:

    دانش دانش آموزان را در مورد معنای لغوی کلمات، کلمات چند معنایی، کلمات با معانی مستقیم و مجازی گسترش دهید. یاد بگیرید که معنی یک کلمه را در متن تعیین کنید.

    گفتار شفاهی و نوشتاری را توسعه دهید، واژگان دانش آموزان را فعال کنید.

    حس زبان را در خود پرورش دهید.

در طول کلاس ها

1. لحظه سازمانی.

یک دقیقه قلمزنی

Ll

L

ل

2. موضوع درس.

سخنرانی افتتاحیه معلم

بچه ها! دیروز با یک فرد شگفت انگیز آشنا شدم. معلوم شد که او یک خارجی است. ما شروع به ارتباط کردیم و بعد از صحبت به او گفتم که شخصیتی لطیف، ذهنی تیزبین و دستانی طلایی دارد. و او از خوشحالی می درخشد. اما متأسفانه این مرد مرا نفهمید!

می توانید آن را توصیف کنید؟

معنی کلماتی که به توصیف دوستتان کمک کرد را توضیح دهید؟

شخصیت ملایم - شخصیت خوب

ذهن تیز - سریع درک می شود. تیز مثل چاقو

دست های طلایی - می داند چگونه همه چیز را انجام دهد.

از شادی می درخشد - بسیار خوشحال است

او نمی توانست معنی کلمات را بفهمد زیرا آنها کلماتی با معنای مجازی بودند.

بنابراین، موضوع درس امروز "معانی مستقیم و مجازی کلمات" است. آن را در دفتر خود یادداشت کنید.

_

عبارات زیر روی تابلو نوشته شده است:

سر خاکستری - زمستان خاکستری.

- بچه ها ریشه این حرف ها چیه.

- معنی این کلمات چیست؟

موهای خاکستری - سفید با افزایش سن

بر اساس شباهت (زمستان نیز سفید است)

-به نظر شما اولین کلمه چه کلمه ای ظاهر شد؟

- درست است، زیرا دومین "زمستان خاکستری" بر اساس شباهت در رنگ ظاهر شد.

ما اکنون با پدیده زبان روسی - معنای مستقیم و مجازی - روبرو هستیم.

_________________________________________________________

حال به سراغ کتاب درسی صفحه 140 می رویم.

بیایید بخوانیم که چه چیزی در پررنگ است!

این تکنیک در زبان روسی استعاره نامیده می شود.

-در باغچه آتشی از روون سرخ می سوزد!

-درخت بلوط می ریزد و یک پر نازک طلایی زیر پایش می گذارد.

پاراگراف بعدی

و به این تکنیک شخصیت پردازی می گویند.

-سعی کنید خودتان مثال بزنید.

کولاک برطرف شد

باد به خواب رفت.

این ابزارها را با جزئیات بیشتری در درس ادبیات و درس توسعه گفتار بررسی خواهیم کرد.

در لغت نامه های توضیحی، فرهنگ لغت نه تنها به معنای مستقیم، بلکه به معنای مجازی نیز اشاره می کند.

از فرهنگ لغت توضیحی مثال بزنید.

_________________________________________________________

حالا بیایید تمرین کنیم.

و بیایید تمرین را انجام دهیم. 338.

تکلیف را خواندیم.

1 ردیف

ردیف 2

ردیف 3

معنای مستقیم کلمه را بیان کنید.

کار کثیف، ________).

یخی (نگاه کن،________).

تیزهوش،_________).

مثال هایی اضافه کنید تا معنی مستقیم شود.

    دیکته انتخابی

عبارات را در دو ستون بنویسید.

معنی مستقیم

معنای مجازی

-افکار پاک - بدون پنهان کاری، صادقانه

-دست های تمیز-

-رودخانه سریع رودخانه ای است که به سرعت حرکت می کند

ذهن سریع - سریع فکر می کند.

-دستهای سرد - از سرما

-قلب سرد - بی تفاوت

چرا اینجوری توزیع کردی؟

تحلیل متن

متن از قبل چاپ شده است.

غروب آفتاب

وقتی از صبح تا غروب باران می‌بارید، درخت توس پژمرده شد و خیس شد. این اتفاق افتاد که درست قبل از غروب آفتاب، آسمان صافی در افق گشوده شد و خورشید مانند یک پرنده آتشین افسانه ای بر فراز توس نشست تا استراحت کند. خورشيد در شاخه‌ها درگير شده و در دسته‌هاي پرتو پراكنده شد. زمین چمن زنی ناگهان با نور کم و هشدار دهنده ای روشن شد، هر رشته نقره ای تار چشمک زد و به وضوح قابل مشاهده شد...

متن درباره چیست؟

متن را عنوان کنید غروب آفتاب

موضوع اصلی متن را مشخص کنید. زیبایی غروب خورشید.

املا را توضیح دهید

کلماتی که به صورت مجازی استفاده می شوند را پیدا کنید.

هنرمندان متفاوت هستند. برخی از هنرمندان با قلم مو نقاشی می کنند. و دیگران - در یک کلمه. و این کلمه به معنای مجازی به هنرمند کمک می کند تا این تصویر را روشن و تخیلی کند. در هر اثر هنری چنین وسایلی خواهیم یافت.

3. خلاصه درس. انعکاس.

مشق شب – p33 u79

زبان روسی. کلاس چهارم. طرح های درسی برای کتاب درسی توسط Kanakina V.P., Goretsky V.G.

به کتاب درسی:

م.: 2017 - 494 ص.

این کتابچه راهنمای پیشرفت های درسی در زبان روسی را برای کلاس 4 برای مواد آموزشی V.P. کاناکینا، وی.جی. گورتسکی ("مدرسه روسیه")، مطابق با الزامات استاندارد آموزشی ایالتی فدرال گردآوری شده است. در اینجا معلم همه چیز لازم را برای آماده سازی با کیفیت بالا برای درس و اجرای آن پیدا می کند: برنامه ریزی موضوعی مواد آموزشی، سناریوهای دقیق درس، متون دیکته، مواد بازی جالب. خطاب به معلمان دوره ابتدایی، دانش آموزان دانشگاه ها و دانشکده های تربیتی.

قالب: pdf

اندازه: 9.4 مگابایت

دانلود: yandex.disk

انتشار پیشنهادی شامل تحولات درسی در زبان روسی برای کلاس 4 است که مطابق با الزامات استاندارد آموزشی ایالتی فدرال گردآوری شده است و هدف اصلی آن کار در ارتباط با کتاب درسی V.P. کاناکینا، وی.جی. گورتسکی (M.: Prosveshcheniye).
هدف این راهنما این است که معلم را تا حد امکان برای درس آماده کند و در طول درس کار کند. شامل درس هایی در مورد آشنایی با مطالب جدید، تثبیت و فعالیت های پروژه است.
بیش از دو هفته برای آماده سازی پروژه مجاز نیست. کار به طور مشترک با والدین انجام می شود، معلم فقط در انتخاب موضوع کمک می کند (در صورت تمایل، خود دانش آموزان می توانند موضوعات را انتخاب کنند). دانش آموزان پروژه ها را روی برگه های A4 ترسیم می کنند، متن روی رایانه تایپ می شود (با عکس). کار را می توان به صورت گروهی، دو نفره یا فردی انجام داد.
معلم می تواند از سناریوهای درسی پیشنهادی به طور کامل یا جزئی استفاده کند و آنها را در طرح درس خود گنجاند.
دروس بر اساس اصول یادگیری مبتنی بر فعالیت است و شامل کار عملی، کار گروهی و زوجی، کار مستقل با استفاده از اشکال مختلف تست است. دانش آموزان از اولین درس ها از تکنیک های خودآزمایی و آزمون همتا استفاده می کنند.

آخرین مطالب در بخش:

در چوواش چیست؟  زبان چوواشی.  در فرهنگ لغت های دیگر نیز ببینید
در چوواش چیست؟ زبان چوواشی. در فرهنگ لغت های دیگر نیز ببینید

سلام! تبریک می گویم که صبور بودید و شروع به یادگیری زبان چوواش کردید :) بریم! امروز شما را با ...

حقایق جالب از زندگی مایاکوفسکی
حقایق جالب از زندگی مایاکوفسکی

مایاکوفسکی به معنای واقعی کلمه با شعرهای مهیج و غیرمعمول خود وارد جهان شد. خوش تیپ، قدرتمند، گسترده در حرکات، افکار و احساسات - این ...

محاسبه و حسابداری اصلاحات قطب نما
محاسبه و حسابداری اصلاحات قطب نما

یک پست بسیار جالب و مفید را مورد توجه شما قرار می دهم. لطفا به نام نویسنده توجه کنید. فکر کنم دوباره او را بشنویم! هر ناوبر روزانه ...