A „City of Ecomasters: A jövő itt kezdődik” projekt védelme! projekt tovább. "A jövő városának építése" projekt A jövő városa projekt tudományos munka

jövő"

A projekt kiválasztásának oka:

    az ökológiával kapcsolatos munka folytatása „Jobb lenne most abbahagyni a szemetelést, gyerekek!”

    a körülöttünk lévő világ tanulmányozásának egyik témája a „Nézz körül...”

    a gyerekek érdeklődése az előző „Jobb lenne most abbahagyni a szemetelést, gyerekek!” projektben való munka iránt. mert A projekt során a gyerekek környezeti problémákat fedeztek fel.

Tárgy: órai foglalkozások, ökológia, környezetvédelem, technológia, képzőművészet tanórái, a „Osztályunk” című hosszú távú projektek egyike.

Cél: a modern városok környezeti problémáinak azonosítása és megoldási módok keresése.

    ismeretek bővítése az „Ökológia” témában;

    a modern városok ökológiai rendszerének összetevőinek azonosítása;

    módok megtalálása a modern városok környezeti problémáinak megoldására;

    a szülőváros iránti szeretet és törődés érzésének keltése;

    környezettudatosság kialakítása;

    a beszéd, a fantázia, a logikus gondolkodás fejlesztése"

    a tanulók aktív élethelyzetének kialakítása.

Projekt sajátosságok: gyakorlatorientált.

A projekt típusa komplexitás szempontjából: interdiszciplináris.

A projekt típusa a kapcsolatok jellege szerint: osztályon belüli.

Időtartam szerinti osztályozás:

Két hét.

Gyakorlati fókusz:

    gyakorlati kompetenciák fejlesztése;

    a gyermekek fantáziájának, beszédének, képzeletének fejlesztése;

    kommunikációs készségek fejlesztése;

    az esztétikai ízlés fejlesztése;

    az információforrásokkal való munkavégzés képességének fejlesztése.

Kulcskészségek: információ és kommunikáció, gyakorlati.

Várható eredmények:

    a diákok és a felnőttek tudatosítása a város társadalmi és környezeti problémáinak jelentőségével;

    a város környezeti állapotáért érzett felelősségtudat kialakítása;

    a különféle információforrásokkal való munkavégzéshez szükséges készségek fejlesztése, a lényeg kiemelése;

    a tanulók beszédének, képzeletének, kreatív képességeinek fejlesztése;

    ismerkedés a város közigazgatási apparátusával.

Projekt résztvevői:

    3 „A” osztály tanulói;

    osztályfőnök 3 "A" osztály;

    3. osztályos „A” tanulók szülei és hozzátartozói.

Projekt absztrakt:

1. szakasz. Célmeghatározás.

Ez a projekt a „Jobb, ha most hagyd abba a szemetelést, gyerekek!” projekt folytatása! A projekt munkája során a gyerekek arra a következtetésre jutottak, hogy a városszennyezés csak az egyik problémája városunknak. És úgy döntöttünk, hogy azonosítjuk ezeket a problémákat, felvázoljuk a problémák megoldásának módjait, és a képzeletünket felhasználva létrehozunk egy projektet egy új, modern város számára, amelyben szeretnénk élni.

2. szakasz. Projektfejlesztés.

Az ökológia lecke egy részét a kitűzött célok elérését szolgáló cselekvési terv kidolgozásának szentelik.

Az osztály csoportokra bontása a tanulók kérésére, majd tevékenységváltás, ha a tanulók változtatni szeretnének.

    Az osztály felosztása csoportokra:

    építészek;

    tájépítők;

    szociológusok;

    tervezőmérnökök;

    vasutasok;

    pszichológusok.

    A tevékenység típusának meghatározása az egyes szakmák képviselői számára.

    Készítsen üzeneteket a témában.

    Technológiai órán házmodellek készítése.

    A technológiai óra során készítsenek makettet fákról, virágágyásokról és egyéb zöldfelületekről.

    Technológiai órán készíts állatmodelleket.

    Technikai órán maketteket készítsen autókról.

    Művészeti órákon a technika órákon készült házak, autók, növények, állatok makettjei.

    A technológiai óra során elektromos vonatok, folyók, szökőkutak makettjei.

    Kérdőívek kidolgozása közösen.

    Válasszon egy űrlapot a projekten végzett munka összefoglalásához.

    Vonja be a szülőket a projektbe.

    Aktívan vonja be a szülőket a projektbe.

    A tanárnak prezentációt kell készítenie az órán.

3. szakasz. Projekt kivitelezés.

Dolgozzon a projekten a korábban tervezett terv szerint. A projekten végzett munka eredménye egy „A jövő városának építése” nyílt lecke-projekt kiválasztása.

A megszerzett ismeretek alkalmazása:

A projekteken végzett tevékenységek a felnőttek (szakmák: építész, ökológus, zoológus, biológus, tervezőmérnök, tájtervező, tervező, építő, polgármester) üzleti tevékenységének analógiának tekinthetők, valamint a menedzsment struktúrájának ismerete. a város.

4. szakasz. Összegzés.

Tudja meg, hogy a projekt résztvevői elégedettek-e a munkájukkal? Az eredmény egy lecke nem szabványos formában, egy lecke-projekt.


Tantárgy: "A jövő városa"

Az óra célja: fejleszteni kell a kreatív projekten való munkavégzés képességét; ösztönözze a tanulókat az egyetemes emberi értékek megértésére, a gyermekek kreatív képességeinek fejlesztésére, és elősegítse a tanulók mikrocsoportban való munkavégzési képességének fejlődését.

Az óra céljai:

1) fejleszteni kell a gyermekek kreativitását, képzelőerejét, találékonyságát, leleményességét, képzelőerejét a felkészülés során és az óra során;

2) az építészeti formákkal, a színekkel, mint az építészet kifejező eszközeivel kapcsolatos elképzelések bővítése;

3) a kreatív képzelet, a térbeli gondolkodás fejlesztése;

4) készségek kialakítása a munka szekvenciális elvégzéséhez (vázlat kidolgozása, anyagban való megvalósítása);

5) háromdimenziós fantasztikus kép létrehozásának képességének fejlesztése különféle formájú tárgyak kombinálásával;

6) a szépérzék ápolása.

Az óra típusa: mesterkurzus

Munkaformák: csoportos, egyéni, független.

Módszerek és technikák: vizuális, verbális (beszélgetés, párbeszéd), történet, gyakorlati, bevezető, folyamatos oktatás.

Interdiszciplináris kapcsolatok:a környező világ, az irodalom, a képzőművészet.

Tanári felszerelés:bemutató, projektor, városi utca elrendezés, technológiai térképek, zenei kíséret.

Felszerelés diákoknak:Színes papír, ragasztó, olló, dobozok.

Tevékenységek:mese a városokról szemléltető eszközökkel, telek kiválasztása és megbeszélése, a munka sorrendjének tisztázása, önálló tevékenység csoportokban, nyilvános beszéd, városterv kiadása.

Tanterv:

1. Motiváció a tanulási tevékenységekhez (2 perc)

2. Az óra céljának kitűzése (2 perc)

3.Munkaszervezés (3-4 perc)

4.Munkavédelmi szabályok megismétlése (3 perc)

5. Gyakorlati munka (30 perc)

6. Tevékenységreflexió (5 perc)

Az órák alatt.

Lecke szakasz

Tanári tevékenység

Diák tevékenységek

UUD

1. Motiváció a tanulási tevékenységekhez

Pszichológiai kényelem megteremtése.

Idő szervezése.

Kezdődik a lecke

Hasznos lesz a srácoknak,

Próbálj mindent megérteni

Tanulj meg felfedni a titkokat,

Adj teljes válaszokat,

Hogy fizetést kapjanak a munkáért

Csak „ötös” értékelés!

A leckére való felkészültség ellenőrzése.

Az órára való felkészültség ellenőrzése, a tanár köszöntése.

A munkavégzés céljának megfelelően önállóan szervezze meg munkahelyét.

2. Az óra céljának kitűzése.

- Ma a leckében megtudjuk, mi a tervezés, milyen típusú tervezések léteznek, berendezéseket tervezünk veled, mit jelent ez, csodálatos autókat (autókat és teherautókat) készítünk.

Földünkön sok szép hely található, melynek megteremtője maga a természet volt.Kazah Köztársaságunkban a tervező – a természet szokatlanul gyönyörű kompozícióit alkotta meg. Ezek fenséges hegyek, végtelen sztyeppék, kék tavak. Meg kell védenünk és meg kell őriznünk a természet ilyen tervezői alkotásait, mert ezek csak egy példányban vannak a mi földünkön.

Koncentráltan, figyelmesen hallgatva a tanárt.

Vegyen részt a párbeszédben; hallgass meg és érts meg másokat, fejtsd ki álláspontodat.

3. A munka szervezése.

Ki tudja mi az a tervezés?

Tervezés – (angol szó) azt jelenti, hogy kényelmes lakókörnyezetet tervezzünk, konstruáljunk, kreatívan építsünk fel magunknak.

Ha egy dolog szép és könnyen használható, akkor azt mondják, hogy „jó a dizájnja”. A tervezés művészete kemény munkával, tudással és szépérzékkel tanulható meg.

Ki a tervező?

Tervező – tervező személy.

Oké, milyen anyagokra lesz szükségünk a leckéhez?

A munkatervünk tehát az

  • Kövesse körbe a sablont, és vágja ki a nyersdarabot.
  • Fedjük le színes papírral.
  • Készítsen papírt az autókhoz. Regisztrálja az autót.

Nézd, ebben a sorrendben végezted a munkádat?

Ez így van, ez a terv összekeveredett, állítsa vissza a munka helyes sorrendjét.

Munkaterv:

3. Fedjük le színes papírral.

4. Regisztrálja az autót

Így van, ez legyen a tervünk.

Találgatják, mi történhet.

Olyan személy, aki közvetlenül részt vesz a tervezésben.

Papír, ragasztó, olló, színes papír.

Nem, ez a terv elrontott.

Munkaterv:

1. Készítsen papírt az autókhoz.

2. Kövesse körbe a sablont, és vágja ki a nyersdarabot.

3. Fedjük le színes papírral.

4. Regisztrálja az autót

Tervet dolgozzon ki a tanórákon, tanórán kívüli foglalkozásokon, élethelyzetekben tanári irányítással végzett feladatok elvégzésére.

Különféle szerepek ellátása egy csoportban, közreműködés egy probléma (feladat) közös megoldásában

4.Munkavédelmi szabályok megismétlése

Mielőtt elkezdené a munkát a projekten, meg kell ismételnie a biztonsági utasításokat a munkaórákon. Figyelem a képernyőre:

(A munkahely előkészítésének szabályai az óra kezdete előtt)

(A munkahely takarításának szabályai)

(Az ollóval végzett munka biztonsági szabályai)

(Szabály, ha ragasztóval dolgozik)

A munkához különféle anyagokat használhat, amelyeket előre elkészített. A munka elvégzésére 30 perc áll rendelkezésre.

Ha bármilyen kérdése van a munkavégzés során, forduljon hozzánk bizalommal.

A gyerekek figyelmesen nézegetik az interaktív táblát, olvassák el a leckében a munkavégzés szabályait és ollóval a biztonsági óvintézkedéseket.

A különböző formákban bemutatott információk lekérése.

5. Gyakorlati munka

Menjünk dolgozni. Most sablonokat adok a munkánkhoz.

Hogyan használjunk sablonokat?

A sablonokat a szélére helyezzük, és takarékosan használjuk a papírt.

Azok, akik sablonokat készítettek maguknak, autót próbálnak készíteni.

Mi színes papírt veszünk és kiválasztjuk az épületeinkhez megfelelő színeket, valaki sablonokat vesz és színes papírra rajzolja.

Bírság. Most vegyük a dobozainkat és ragasszuk fel őket.

Lássuk, mi hiányzik még városunkból?

Oké, vágd ki papírból és ragaszd whatman papírra.

Most intézzünk el mindent együtt.

Rögzítse egy darab papírra, és rajzolja meg.

6.Az aktivitás tükrözése

Projektvédelem.

Élvezted a közös munkát? Miért?

Teljesen egyetértek veletek srácok. Hiszen a jó mindig győz a gonosz felett. Ma felépítetted a jövő városát. Az élet jó cselekedetekért adatik az embernek. És attól függ, hogyan élsz, milyen ember vagy, hogy valóra válnak-e az álmaid. Bolygónk közös otthonunk. És az, hogy olyan legyen, ahogyan felépítetted, mindannyiunktól függ.

És ezekkel a szavakkal szeretném befejezni a leckét:

"Nézz jó szemmel a világot,

Nem úgy, ahogy korábban kinézett.

A világ egy tenger. Akarsz úszni?

Építs jó cselekedetekből hajót!”

Szórakoztatóbb együtt dolgozni. A lélek boldogabbá válik az elvégzett munkától. És különösen örömteli, ha a projekted tartalmaz valami jót és jót az emberek számára.

Különféle tárgyak, jelenségek, tények elemzése, összehasonlítása, csoportosítása.

Válaszoljon a tanár egyszerű és összetett kérdéseire, tegyen fel magának kérdéseket, és keresse meg a szükséges információkat.

Előnézet:

Technológia óra Önreflexió

Igyekeztem az órámat a Szövetségi Állami Oktatási Szabványnak megfelelően, információs és kommunikációs technológiák felhasználásával felépíteni.

Az óra típusa: kombinált (oktatási anyag ismétlése és rendszerezése, ismeretek alkalmazása új körülmények között).

Űrlapok kognitív tevékenység szervezése: egyéni, csoportos, páros munka. Az óra célja: a kreatív projekten való munkavégzés képességének fejlesztése; ösztönözze a tanulókat az egyetemes emberi értékek megértésére, a gyermekek kreatív képességeinek fejlesztésére, és elősegítse a tanulók mikrocsoportban való munkavégzési képességének fejlődését.

Az óra során figyelembe vették a tanulók életkori és pszichés jellemzőit. Az óra tartalmába beépítettem az iskolások egyetemes nevelési akcióinak tanításának elemeit: az óra témáját és célját maguk a tanulók határozták meg (próbálták meghatározni). Ezen az órán egy tevékenység alapú tanítási módszert alkalmaztunk, amelyet a következő tevékenységtípusokban valósítottak meg: oktatási és tevékenység-munka. Minden megismerési folyamat egy cselekvésre ösztönző impulzussal kezdődik. Motivációra van szükség ahhoz, hogy ösztönözze a tanulót a tevékenység megkezdésére.

Ezt szem előtt tartva igyekeztem végiggondolni az óra egyes szakaszait, összeállítottam a feladatokat és a kiválasztott kérdéseket.

Az óra minden szakaszában aktív gondolkodásba, majd gyakorlati tevékenységbe vonták be a tanulókat, a gyerekeknek a meglévő tudásukat kellett felhasználniuk.

Az óraszakaszok hagyományosak a gyakorlati technológiai leckéknél. Minden tanuló számára sikerhelyzetet teremtettek, ami a motiváció növelését és a tanulás iránti kognitív érdeklődés fenntartását is segítette.

A tanórán a kérdések feltevésekor, a feladatok meghatározásakor figyelembe vettem a tanulók egyéni sajátosságait, tevékenységük eredményére csak pozitív tulajdonságokat adtam, ami serkentette a gyerekeket, növelte aktivitásukat az órán. Az oktatási információk vonzóak voltak a gyerekek számára. A gyakorlati feladat tartalmi vonzerejének köszönhetően a tanulók képességei a tanórán kitűzött célok elérésére növekedtek.

A tanórán eltöltött tanulási idő hatékonyan került felhasználásra, az óra tervezett mennyisége teljesült.

Az óra intenzitása optimális volt, figyelembe véve a gyerekek testi-lelki sajátosságait. A gyerekek elégedettek voltak az órával (elégedetlenek, közömbösek, ...) Az aktivitás 100%, i.e. jó szinten. Ez a tevékenység véleményem szerint annak köszönhető, hogy az óra felépítése, tartalma, tanítási módszerei és technikái megfeleltek ennek az óratípusnak és a gyerekek korosztályának. Mindent, amit elterveztek, megtanultak a gyerekek, ezért úgy gondolom, hogy a lecke elérte a célját. Az eredmények véleményem szerint optimálisak.

Előnézet:

A prezentáció előnézetének használatához hozzon létre egy Google-fiókot, és jelentkezzen be: https://accounts.google.com


Diafeliratok:

Technológia lecke A jövő városa.

Dia címe Tervezők - grafikusok, a tervezés területén dolgozó szakemberek; tervezéssel, vagyis valaminek a megjelenésével, megtervezésével foglalkozó emberek

Dia címe Munkaterv: 1. Készítsen papírt az autókhoz. 2. Kövesse körbe a sablont, és vágja ki a nyersdarabot. 3. Fedjük le színes papírral. 4. Regisztrálja az autót

Dia címe A munkahely előkészítésének szabályai az óra kezdete előtt 1. Helyezzen olajkendőt és munkadeszkát az asztalra. 2. Készítse elő a munkához szükséges anyagokat, eszközöket, dobozt vagy táskát a termékekhez. 3. Vegyünk fel munkaruhát. 4. Mindig tartson a munkaruha zsebében egy rongyot vagy szalvétát a kezéhez.

Dia címe Munkahelyi takarítás szabályai 1. Helyezze a termékdobozba az osztályban készült terméket! 2. Szedje össze az anyagmaradványokat és a törmeléket az asztalról és a padlóról. 3. A gyurmával végzett munka után tisztítsa meg a munkadeszkát és az íróasztal fedelét, ha ott maradt gyurmanyom. A padlóra tapadt gyurmát kaparjuk le – a koszosat dobjuk a szemetesbe, a tisztát tegyük dobozba. 4. Törölje le a szerszámokat és az asztal fedelét egy ruhával. 5. Törölje meg alaposan a kezét egy ruhával, és mossa le szappannal. 6. Vegye le a munkaruháját. 7. Tegye el az összes tartozékot.

Dia címe A biztonságos ollóval végzett munka szabályai 1. Tartsa rendben a munkaterületet. 2. Munka előtt ellenőrizze a szerszámok használhatóságát. 3. Ne használjon laza ollót. 4. Csak szervizelhető szerszámmal dolgozzon: jól beállított és kihegyezett ollóval. 5. Csak a saját munkahelyén használjon ollót. 6. Munka közben figyelje a kések mozgását. 7. Helyezze az ollót a gyűrűkkel maga felé. 8. Tolja előre az ollógyűrűket. 9. Ne hagyja nyitva az ollót. 10. Tárolja az ollót tokban, pengékkel lefelé. 11. Ne játssz ollóval, ne húzz ollót az arcodhoz. 12. Az ollót rendeltetésszerűen használja.

Dia címe A ragasztóval való biztonságos munkavégzés szabályai 1. Ha ragasztóval dolgozik, szükség esetén használjon ecsetet. 2. Vegye ki a szükséges mennyiségű ragasztót a munka befejezéséhez ebben a szakaszban. 3. Távolítsa el a felesleges ragasztót egy puha ruhával vagy szalvétával, óvatosan nyomja meg. 4. Munka után alaposan mossa meg keféjét és kezét szappannal.



A városról szóló irodalom két és fél ezer éve gyarapodik. A nagy orvos, Hippokratész összegyűjtötte a görög várospoliszok működésének tapasztalatait, felvázolva az utcák tájolásának higiéniai szabályait. Hippodamus nevéhez fűződik a városi utcák szabályos rácsának feltalálása, amely a mai napig változatlan maradt. Platón megpróbálta leírni a város ideális modelljét, az emberek közötti interakció természetére vonatkozó általános filozófiai ítéletekből kiindulva. Róma elsajátította a görögök tapasztalatát, általánosította és szabványosította. A nyilvános fürdők, piacok, amfiteátrumok és színházak tervezésére vonatkozó szabványokat dolgoztak ki és reprodukáltak, és ezeket a szabványokat a Nílustól a Rajnáig, az Eufrátesztől a Temzéig mindenhol megtestesítették, alkalmazkodva a természeti viszonyokhoz.


A jövő városa – fantázia vagy előrejelzés? „A legnagyobb veszélyt a Jövő Városai jelentik, amelyeket nap mint nap megálmodnak a magukat prófétának tartó várostervezők. Wellshez hasonlóan ők is behozzák a jövőbe a mai viszonyokat, csak úgy, hogy eltúloznak néhány jellegzetes vonást” – írta Porcina olasz építész.


A nagyon alaptalan fantáziák az építészet területén nem ritkák. Az egykor ideális várost ábrázoló Leonardo da Vincit utópisztikusnak tartották, bár ő maga sem kételkedett abban, hogy igaza van. Leonardo építészeti ötleteit több évszázaddal később, 1914-ben honfitársa, Antonio Sant'Elia vette át és fejlesztette tovább. Sant'Elia jövőjének építészetét is utópisztikusnak tartották, mígnem hirtelen kiderült, hogy projektjei, amelyekben a város nagyszabású szerkezete drámaian megváltozott, megfelelnek a közelmúlt sürgős követelményeinek.


A város az egyik legösszetettebb rendszer, amelyet az emberiség valaha is alkotott, a várostervezés egyik legnehezebb problémája az emberek számára legkedvezőbb életkörülmények megteremtése. Az ember életének minden területére hatással van; megoldása sokféle – gazdasági, társadalmi, politikai, orvosi, egészségügyi és higiéniai, biológiai és földrajzi – kérdéshez kapcsolódik. A várostervezőnek a spirituális kultúra szakértőjének, pszichológusnak – „emberszakértőnek” is kell lennie. Az egyik legfontosabb probléma az, hogy az ember napi tevékenysége megfelel-e eszméinek és világnézetének. Az építésznek arra kell törekednie, hogy igényeit és kéréseit figyelembe véve az emberi élet legkedvezőbb feltételeit teremtse meg.




Egy város autók nélkül A kínai kormány vállalta, hogy olyan várost épít, amelyben autók nélkül lehet élni, miután jóváhagyta a Great City rendezési projektet. A „Nagy Város” a semmiből épül, nem messze Csengtutól. A várost 80 ezer lakosra alakítják ki, és a körülötte minden mozgás nehézség nélkül megoldható gyalogosan vagy kerékpárral.


Egyedi kialakításának köszönhetően a város bármely pontjára gyorsan eljuthat.A lakóközpont a Nagyváros kellős közepén lesz, körülötte utakkal, iroda- és adminisztratív épületekkel. Így ahhoz, hogy gyalogosan eljuthasson a központból a parkok külső gyűrűjébe, legfeljebb 10 percet kell töltenie.






A Masdar már a semmiből épül a sivatag közepén Abu-Dzabi közelében. A város fő jellemzője a hagyományos energiaforrásoktól való teljes függetlensége lesz. A Masdar olaj, gáz és szén helyett a napból, a szélből és a geotermikus forrásokból kap energiát. Ezzel lesz az első nulla szén-dioxid-kibocsátású város.




Zöld város a sivatagban Dubai egy másik város az Egyesült Arab Emírségekből, amely a jövő „zöld” városává válhat. A szakemberek létrehoztak egy projektet, amelyben felhasználták a világ legfontosabb ökoépítési vívmányait. Projektjükben 550 kényelmes villa, oktatási intézmény és biofarm szerepel, amelyek energiáját 200 négyzetkilométernyi napelem fogja előállítani.


„Zöld” város sűrű épületekkel Az építészek úgy vélik, hogy az ultrasűrű épületek a jövő városának egyik jellemzője. A szakértők azt javasolják, hogy a második legnagyobb svéd várost, Göteborgot a jövő városává alakítsák. Terveik szerint az ultrasűrű fejlesztés, a veteményeskertek elhelyezésére szolgáló tetők, napelemek, szélmalmok teljes mértékben kielégítik a lakók minden élelmiszer- és energiaigényét. Ezenkívül egy ilyen fejlesztés jelentősen csökkenti a forgalmat, és elősegíti, hogy a város folyója a fő közlekedési artéria legyen.


Függőleges város Ilyen lehet az ausztrál Melbourne 100 év múlva. A projekt egy hatalmas metropoliszt mutat be, amely nem szélességében, hanem lefelé és felfelé növekszik. A jövő Melbourne-jében való mozgáshoz földalatti és légi utakat használnak, valamint az egész városon egy közös átlátszó „tetőt” alakítanak ki, amelyet élelmiszertermesztésre, víz- és napenergia gyűjtésére használnak majd.


A gyalogosok városa A Puerto Rico-i város, San Juan egy másik város, amely úgy döntött, hogy teljesen elhagyja az autókat. A lakosság számának gyors csökkenése miatt aggódó városvezetők 1,5 milliárd dollárt fektetnek be az újjáépítésbe. A fő feladat az autók elhagyása és gyönyörű sétálóutcák kialakítása. A hatóságok arra számítanak, hogy egy környezetbarát város, amely kiváló lehetőségeket kínál a pihentető nyaralásra, vonzza a turistákat és a leendő lakókat egyaránt.


Shan Sui Lawn City egy olyan város, ahol számos többfunkciós felhőkarcoló található. Mindegyikben a lakók és a vendégek több tucat közterülethez juthatnak el, ahol a vadon élő állatok csendes pihenését és elmélkedését szolgálják. A projekt készítői úgy vélik, hogy a jövő a népsűrűségben rejlik, mert így akár gyalog, kerékpárral vagy tömegközlekedéssel is könnyen el lehet jutni bárhová.


Kövekből épült város Vincent Callebaut belga építész, aki ötleteit természetes formákból merítette, a jövő városát javasolta a kínai Sencsen városának. Callebo elképzelése szerint minden épület úgy fog kinézni, mint egy piramis, amely egymásra halmozott tengeri kavicsokból áll. Az építész hangsúlyozza, hogy egy ilyen kialakítás pozitív energiával tölti fel a várost, és lehetővé teszi a kertek és veteményeskertek közvetlenül a lakótornyokban történő felszerelését. Emellett a „kavicsok piramisaiban” szélgenerátorok és napelemek lesznek, a lakások és házak nagy sűrűsége pedig csökkenti a járművek szerepét.


Következtetés: Milyen lesz a város e század közepére? Erre a kérdésre választ kell adni, mert a fantáziákkal ellentétben a jövő igazi városának alapjait most rakják le. De nehéz válaszolni. Meg kell érteni a várostervezés lényegét, azt, hogy a városi tér tartalmi, fizikai szervezésének modelljei hogyan kapcsolódnak egyrészt ideológiai pozíciókhoz, másrészt az előírásokban, szabványokban rögzített gazdasági és vezetési játékszabályokhoz. másrészt a viselkedésről. Következtetés: Milyen lesz a város e század közepére? Erre a kérdésre választ kell adni, mert a fantáziákkal ellentétben a jövő igazi városának alapjait most rakják le. De nehéz válaszolni. Meg kell érteni a várostervezés lényegét, azt, hogy a városi tér tartalmi, fizikai szervezésének modelljei hogyan kapcsolódnak egyrészt ideológiai pozíciókhoz, másrészt az előírásokban, szabványokban rögzített gazdasági és vezetési játékszabályokhoz. másrészt a viselkedésről.


A jövő városának jellegzetességei: 1. Minimális károsanyag-kibocsátással a légkörbe város 2. Sok zöldfelület 3. Közlekedési problémák megoldása 4. A legtöbb város a felfelé irányuló fejlődésre törekszik 5. Esztétikus ill. lélektanilag alkalmas az életvitelre A jövő városának megkülönböztető jegyei: 1. Olyan város, ahol minimális károsanyag-kibocsátás a légkörbe 2. Sok zöldfelület 3. A közlekedéssel kapcsolatos problémák megoldása 4. A városok többsége felfelé irányuló fejlődésre törekszik 5. Esztétikailag és pszichológiailag megfelelőnek kell lennie az élethez. Kérdések: 1. Az ókori tudósok közül melyik találta fel a szabályos városi utcahálózatot? 2. Mi a várostervezés problémája? 3. Mi a neve annak a városnak, ahol a légkörbe kerülő szén-dioxid-kibocsátás nullává kell váljon? 4. Melyik 2 várost nevezzük „zöld városnak”? 5. Melyik város tervezi, hogy csak földalatti és légi útvonalakat használjon közlekedésre? 6. Levonni a következtetést? 7. Melyek a jövő városainak közös jellegzetességei?

Ecokolobok

A „City of Ecomasters: A jövő itt kezdődik” projekt védelme!

"zöld mérnök"

Felszerelés :

2 kerekes paraván ház formájú, lapát, öntözőkanna, talicska, virágok, fák, hinták, autómodellek, gyöngyök, sapka, játékkutya, szemetelni tilos tábla.

A felvételen az In Every Little Child című dal szól. Egy fiú jön ki labdával a kezében.

  • Trofim:

Anya elengedett sétálni,

De nem tudok mit kezdeni magammal.

A szomszédommal, Mishkával akarok játszani,

Hogyan hívhatom ki Mishkát?

Mishka, ó, Mishka, gyere ki!

(Mishka fejhallgatóval, kezében joystickkal néz ki az ablakon, számítógépes játék hangjai hallatszanak)

  • Misha:

Őszintén válaszolok

Az udvaron nem érdekes.

Miért rúgnál labdába?

Inkább itt játszom.

(A képernyő a zenés képernyővédő hátterében forog. A medve a szobában ül és számítógépes játékokat játszik)

  • Misha:

Egész nap a számítógépen

Egyáltalán nem vagyok lusta játszani,

Csevegni fogok

Nincs kedvem sétálni.

  • Anya:

Misha, menj egyél palacsintát.

(egy labdás fiú átmegy a színpadon)

  • Trofim:

Már fél óra séta volt

Talán már fel kéne hívnom Alice-t

Sokkal szórakoztatóbb lesz, ha hiányzik!

Alice! Kijön! (Alice kinéz az ablakon)

  • Masha:

Anya nem enged be

Azt mondja, az udvaron van

A huligánok csak mászkálnak

Mindenki tanul rossz dolgokat.

Inkább otthon maradok

És kinézek az ablakon.

(A képernyő elfordul, szól a zene. A lánynak tükör van a falon a szoba hátterében)

  • Masha:

Unatkozom, nincs mit csinálnom

Oké, felöltözöm

("Little Fashionista" zene szól)

(kitárul a képernyő. Egy lány táskával sétál)

  • Trofim:

Ó, Zina barátom jön,

Kenyeret hoz a boltból.

Zina! Ne ülj otthon

Sétálni menni!

(az autók hallhatók)

  • Zina:

kimennék sétálni,

De az autók elfoglalják a fél udvart

Nem számít, hogy nézel ki, úton vannak.

Ne vezessen az udvaron és ne menjen el. (a lány elhagyja a színpadot)

  • Trofim:

Így múlik évről évre,

Hamarosan vége a gyerekkornak!

Tehát reggeltől estig

Nem lesz mire emlékezni!

Hé srácok, általános összejövetel! (gyerekek jönnek ki)

Gyorsan hívok mindenkit az udvarra!

Ó, gyűljünk össze

Itt, ezen a helyen,

Alapítsunk várost.

Hogy itt mindenki tudjon játszani.

  • Misha: (feltolja a szemüvegét az orrán):

Itt szigorú tudományos megközelítésre van szükség.

Vizsgáljuk meg a környéken élőket.

Kellenek-e játszóterek a gyerekeknek?

Hogyan teremtsünk kényelmet az udvaron?

  • Zina:

Van még egy fontos szempont

Szükségünk van egy tudományos kísérletre:

Válassza ki a helyszín burkolatát,

Válasszon öntözőrendszert a kerti ágyhoz.

  • (A lány elővesz felszerelést, öntözőkannákat, egy kosár virágot):

Lány1:

A helynek hangulatosnak kell lennie, nem szűknek,

De környezetbarát is.

Hogy megvédje a portól,

El kell döntenünk, hogy mit használjunk tereprendezéshez.

  • (A fiú kijön, és kirakja a „Szemettetés tilos” táblát)

1. fiú:

Gátat vetünk a szemétnek,

Szemeteszsákok a helyszínről ki!

(Egy lány kutyával megy el mellette)

  • 2. lány:

Tiszteljük gyermekeinket:

Kérünk benneteket, hogy ne sétáljatok ide kutyával!

  • 2. fiú:

Nagy testvérek, nektek

Találunk helyet az oldalunkon,

Együtt sétálhatunk és játszhatunk,

De csak ne törj el semmit!

  • 3. fiú:

Mielőtt felnőtt segítségét kérné,

Össze kell szerelnünk egy modellt a Lego-ból.

  • Trofim:

Ha mindannyian megpróbáljuk, én és te,

Megépítjük álmai helyszínét!

(mindenki munkába áll, kivesz hintát, fát, virágot. Lapátot vesznek, fákat, virágágyásokat ültetnek és öntöznek. Alkossák meg álmai játszóterét)

  • Lány 3:

Nos, az álmaimban,

Mit tudunk most csinálni?

  • 2. lány:

Elültetjük, ami már van!

Talán ha mindenki ezt látja,

Őket is vonzza majd a szépség!

  • Együtt:

Felnőttek, meg kell értenetek

A gyerekeknek játszótérre van szükségük

Játszani! (a szülők kijönnek és eléneklik a „Minden kisgyermekben” című dalt gyermekeikkel, a gyerekek táncolnak)


Stelmakh Artem, Akimov Dmitry, Bortnik Sofia, Valieva Elvina

A bionika tudományával megismerve arra a következtetésre jutottunk, hogy e tudomány irányzatai a modern építészet új irányzataiban is megmutatkoznak. Építészeti vonalak és térfogatok kölcsönzése a természetből, az új építészeti formák természetes ötvözése a környezettel, a természetre gyakorolt ​​negatív hatások csökkentése, energiatakarékos technológiák – ezek az új trendek a zöldépítészeti projektekben.

Igyekeztünk saját projekteket létrehozni a jövő épületeihez, a modern építészeti irányzatok elvei alapján. Így jött létre a projektünk.

Letöltés:

Előnézet:

A prezentáció előnézetének használatához hozzon létre egy Google-fiókot, és jelentkezzen be: https://accounts.google.com


Diafeliratok:

A jövő városa A projektet befejezték: A 1748. számú „Függőleges” gimnázium diákjai Valieva Elvina, 5 F Bortnik Sofya, 6 D Akimov Dmitry, 9 W Stelmakh Artem, 9 Z

Ma úgy tartják, hogy a bionikus építészet az egyetlen remény az emberiség és a természetes élőhely újraegyesítésére. Ezért, miután összeszedtük a fantáziánkat és az öko-építészet új irányzataira vonatkozó információkat, megpróbáltunk saját projekteket létrehozni a nagyvárosi épületekhez. Projektünk témájának relevanciája

Célok: A „zöld” építészet elveinek megismerése; Hozzon létre projekteket új, modern épületekhez a „zöld” építészet elvei alapján. Feladatok: Különféle információforrásokból származó anyagok gyűjtése egy-egy érdeklõdõ kérdésben; Fedezze fel, miért kölcsönzi az építészet egyre inkább az élő természettől a terveit; Keressen anyagot a sikeresen megvalósított zöldépítészeti projektekről Munkánk céljai és célkitűzései:

A bionika az építészetben a fokozatosan fejlődő irányzatok egyike, melynek megkülönböztető jegye az organikus formák használata és a környezettel való természetes kombinációja. Az ókori évszázadokból eredő tendencia, hogy az építészeti vonalakat és térfogatokat a természettől kölcsönözzük, új arculatot kapott, és rendkívüli erővel jelentkezik a modern köz- és magánépületek stílusában.

☼ Ma, az őrült életritmus idején a megavárosok lakói vágynak a természetre, és arra törekszenek, hogy minden elérhető helyen legalább egy darabot „hozzanak” belőle, sőt a házak tetején, garázsokban és mindenhol, ahol van lapos tető, amely lehetővé teszi, hogy gondoskodjon egy modern oázis városban. A bionikus építészet általános elvei:

☼ A környezetre gyakorolt ​​negatív hatások minimalizálása érdekében az építészek olyan mesterséges élőhely kialakítására törekednek, amely a lehető legbarátságosabb a természeteshez. Ez azt jelenti, hogy az építendő objektumok passzívak, környezeti szempontból fenntarthatóak legyenek, működésük hatékony és biztonságos legyen a meglévő ökoszisztéma természetes folyamatai számára.

A „zöld” építészet napelemeket és napenergia-tárolást használ, hogy pénzt takarítson meg és környezetbarát legyen. Továbbá az épület déli oldalán nagy ablakfelület található, ami összesen akár 80%-os fűtés- és melegvíz megtakarítást biztosít ☼ „Együttműködés” a nappal

A pszichológusok úgy vélik, hogy az építészet nemcsak információforrásként szolgál, hanem beprogramozza az emberi érzéseket, valamint számos reakciót. ☼ Kényelem az ember lelki egészségéért Véleményük szerint az unalmas irodabelsők, az egyhangú tájak, a paneldobozos épületek építészete vagy az ablakok előtti szemétdomb látványa nyomasztóvá válhat. A videoökológia a metropolisz „betondzsungele” által elnyomott emberi psziché problémájával foglalkozik.

A „zöld” építészet modern projektjei Infinite City kódnéven futurisztikus, 300 méteres felhőkarcolót valósítanak meg Londonban A holland építészek felhőkarcolót fejlesztettek ki Szöul fejlesztésére

Nem mindennapi, 93 méteres tornyot emelnek Doumen városában (Kína), két folyó találkozásánál. A Kínai Riviéra néven ismert terület mindig is híres volt vízi állatvilágának és halászatának sokszínűségéről. Az építmény körvonalaiban a vízből kiugró halak bioformái láthatók – ez az építészek szerint a város újjászületését és felvirágzását jelképezi. Hal megfigyelő torony

Virágos felhőkarcolók, Zaha Hadid Három felhőkarcolóból álló komplexum Brisbane vízpartjára Ausztráliában. A „háló” szerkezet egyetlen elve egyesíti, amely a virágszirmok erezetére emlékeztet.

Bionic Arch, Vincent Callebaud (A zöld felhőkarcoló a tervek szerint városi oázissá válik lakóterekkel, irodákkal, kulturális létesítményekkel és környezetbarát rekreációs területekkel)

Orosz építészek projektjei Ma a „zöld építészet” a világ tervezésének legdivatosabb irányzata, de Oroszországban nem is olyan régen keletkezett. A Szövetségi Orvosbiológiai Ügynökség "Sportorvosi Központja", Szocsi

Orosz építészek projektjei „Multifunkcionális „zöld” épület Oroszország középső részén.

Orosz építészek tervei Óvoda projektje előregyártott szerkezetekből

Következtetések: A modern építészet egyre inkább a környezetbarátság és az emberi lét természetes körülményeihez való közelség elvén alapul. A „zöld” építészet célja a nagyvárosok túlnépesedési problémáinak megoldása, a városokon belüli különleges ökológiai környezet kialakítása, amely jótékony hatással lesz az emberek egészségére és érzelmi állapotára. A jövő városának épületei számára készített projektjeink a „zöld” építészet elvein alapulnak.

Köszönöm a figyelmet!

A rovat legfrissebb anyagai:

Tanórán kívüli foglalkozások idegen nyelven Tanórán kívüli foglalkozások angol nyelven
Tanórán kívüli foglalkozások idegen nyelven Tanórán kívüli foglalkozások angol nyelven

A „Country Calendar” tanórán kívüli rendezvényen megismerkedhetnek az angol nyelvű országok ünnepeivel, alkalmasak mind a külföldi hallgatók...

II. Miklós királyi családjának megmentése vagy hogyan Alekszej Tsarevics - Alekszej Nyikolajevics Koszigin lett, és uralta a Szovjetuniót
II. Miklós királyi családjának megmentése vagy hogyan Alekszej Tsarevics - Alekszej Nyikolajevics Koszigin lett, és uralta a Szovjetuniót

Nyizsnyij Novgorodban, az Avtozavodsky kerületben, a gnyilici templom mellett van eltemetve Grigorij Dolbunov elder. Az egész családja - gyermekei, unokái, menyei és...

Rövid leírások az epizódokról és a leglenyűgözőbb pillanatokról!
Rövid leírások az epizódokról és a leglenyűgözőbb pillanatokról!

Megjelenés éve: 1998-2015 Ország: Japán Műfaj: anime, kaland, vígjáték, fantasy Időtartam: 11 film + kiegészítők Fordítás:...